Aktualności

Od 28 listopada do 1 grudnia, na zaproszenie wydawnictwa Wektory, przebywał w Polsce autor kultowej książki Wojna o pieniądz – Song Hongbing. Siła Wojny o pieniądz, której w Polsce właśnie ukazała się trzecia część, polega na jej prostocie, rzetelności i braku politycznej poprawności. Autor nie boi się trudnych pytań, a tym bardziej nie unika odważnych odpowiedzi. Skąd się biorą kryzysy finansowe? Kto kontroluje emisję waluty? Kto zyskuje na inflacji? Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie? Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów? Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna? Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz? W najnowszej wydanej w naszym kraju części Wojny o Pieniądz Song Honbinga interesują kulisy wielkiej polityki. W książce ukazuje on, w jaki sposób w ciągu XX wieku dolar stał się najsilniejszą…
Na początku lat dziewięćdziesiątych panowało przekonanie, że jedynym lekarstwem na chorobę socjalizmu w gospodarce jest pełna prywatyzacja i pozbycie się własności państwowej. Dziś jednak możemy mieć wątpliwości, czy owa prywatyzacyjna kuracja okazała się skuteczna i czy pacjent nie zmarł w trakcie leczenia. Dlatego informacje o tym, jak prywatyzowano polski przemysł, handel i sektor usług, są dziś bezcenne: kto kupował, za ile, co robił z kupionym dobrem, jakie Polska miała z tego korzyści, a jakie straty. Zapraszamy do obejrenia wywiadu z autorem Czarnej Księgi Prywatyzacji.
niedziela, 17 lipiec 2016 10:28

Komunikat ze spotkania mediów niezależnych

Napisał
Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego z okazji spotkania mediów narodowych i konserwatywnych, do jakiego doszło 9 lipca we Wrocławiu:
Chiny chcą swoją walutę zrobić walutą światową, ale nia mają na razie żadnych saznas. Chiny są krajem słabym w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi... Zawieranie układu TIIP to błąd, Europa po takim układzie w ogóle nie będzie miała już nic do powiedzenia w świecie... - Profesor Paweł Bożyk – doradca ekonomiczny Edwarda Gierka – o neoliberalizmie, planie Balcerowicza, zadłużeniu, dzikiej prywatyzacji.
poniedziałek, 09 maj 2016 11:34

Koszulki tradycjonalistyczne

Napisał
Warto mieć świadomość, że żyjemy na ogromnym cmentarzu. Spacerując po Wrocławiu, przechadzamy się po dawnych mogiłach, a wielu wrocławian wręcz mieszka na grobach, gdyż w miejscach, w których znajdują się szczątki dawnych mieszkańców, stworzono parki i osiedla. Stosunek do miejsc pochówku jest miarą cywilizacji – częścią rewolucji jest zwykle niszczenie grobów. Legitymiści są ludźmi Tradycji: Tradycja i legitymizm to właściwie synonimy. W hołdzie tym, po których istnieniu tak skutecznie zatarte zostały ślady, stworzyliśmy w ramach marki „Rojalista” (często mówi się przecież o „rojalizmie cmentarnym”…) koszulki tradycjonalistyczne. Dla ludzi, którzy wiedzą, że Tradycja to wieczność i teraźniejszość, a nie przeszłość. Cena koszulki: 49 zł. Do ceny koszulki należy doliczyć koszty przesyłki. Cennik przesyłek: List polecony ekonomiczny – 9,30 zł List polecony priorytetowy – 10,10 zł Paczka ekonomiczna – 14,80 zł Paczka priorytetowa – 15,80 zł Przesyłka pobraniowa Paczka24 – 18,30 zł…
czwartek, 14 kwiecień 2016 19:13

Spotkanie z szefową PEGIDA - Tatjaną Festerling

Napisał
Prawie sto lat temu znany i ceniony pisarz katolicki Hilaire Belloc napisał, że nadchodzące starcie, które będzie miało miejsce po Rewolucji Francuskiej na terenie Europy to będzie starcie między wojującym islamem a chrześcijaństwem. Otóż okazuje się nawet Belloc nie miał racji ponieważ dzisiaj jestesmy świadkami starcia, owszem ale nie islamu z chrześcijaństwem tylko islamu z chrześcijaństwem w daleko zaawansowanej fazie agonalnej. Terenem tego starcia są kraje Zachodniej Europy.
poniedziałek, 21 marzec 2016 22:04

Kulturowe i polityczne skutki Państwa Islamskiego

Napisał
W dniu 19 marca 2016 r. odbyła się w Sejmie RP międzynarodowa konferencja "Kulturowe i polityczne skutki Państwa Islamskiego" współorganizowana przez kwartalnik OPCJA NA PRAWO oraz Wydawnictwo Wektory.
Tomasz Cukiernik, jako jeden z niewielu ekonomistów odważnie podsumowuje dziesięć (a nawet dwanaście) lat naszej obecności w UE.
Organizacja Monarchistów Polskich i Portal Legitymistyczny zapraszają na spotkanie z panem drem Romanem Stelmachem pt. Dokumenty królewskie zachowane w zbiorach Archiwum Państwowego we Wrocławiu Wykład odbędzie się 24 marca 2016 r., godz. 17.00. Centrum Edukacji Historycznej Konspira, plac Solny 11 (w przejściu do ul. Karola Szajnochy) we Wrocławiu. Wydarzenie na Facebooku
startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec
Strona 1 z 2

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.