Mariusz-Orion Jędrysek

Mariusz-Orion Jędrysek

Geolog, profesor nauk o Ziemi, nauczyciel akademicki, polityk, od 2005 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Geolog Kraju, poseł na Sejm VII kadencji.

środa, 04 luty 2015 00:00

Jak zarabiać na węglu?

Dzisiejsza polityka surowcowa, a raczej zdecydowany jej brak, to życie na koszt przyszłych pokoleń. Działalność geologiczno-górnicza musi opierać się na wyprzedzających działaniach ? planowaniu na 30 lat. Rząd PO-PSL prowadzi działalność doraźną ?na wyrwę?, topione są miliardy euro w programy i działania niewykonalne i pozornie pomocowe, a w istocie szkodliwe jak np. CCS (wychwyt i magazynowanie CO2 w strukturach geologicznych). Towarzyszą temu puste deklaracje byłych premierów Tuska czy Buzka, uwikłanych w eurokrację czy też niemającą znaczenia ?Strategię energetyczną dla Polski do 2030 roku? Ministerstwa Gospodarki.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.