wtorek, 04 maj 2010 14:54

Grupa Ujawnić Prawdę - Rzeszów

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Grupa Ujawnić Prawdę jest inicjatywą obywatelską osób pokrzywdzonych w rozumieniu Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, które zdecydowały się w imię dobra publicznego na ujawnienie materiałów zgromadzonych o nich w archiwach peerelowskiej bezpieki a przekazanych im (tj. pokrzywdzonym) przez IPN.

 


Efektem tej inicjatywy jest przekazanie opinii publicznej materiałów zawierających:


1. Wykazy władz PZPR województwa rzeszowskiego powstałe na podstawie dokumentów publikowanych po konferencjach sprawozdawczo-wyborczych (1978-1989).
2. Wykazy sędziów sądów wojskowych i karnych, orzekających kary dla opozycjonistów, powstałe na podstawie wyroków, uzasadnień wyroków i ich odpisów (1970-1989)
3. Wykazy prokuratorów zaangażowanych w walkę z opozycją powstałe na podstawie dokumentów: akty oskarżenia, nakazy zatrzymań, sankcje prokuratorskie typu zastosowanie aresztu i podobne (1970-1989)
4. Wykaz funkcjonariuszy MO i SB, rozpracowujących opozycję i inwigilujących osoby pokrzywdzone, powstały na podstawie otrzymanych przez osoby pokrzywdzone dokumentów z IPN (1970-1989)
5. Wykaz tajnych współpracowników SB, donoszących w przeszłości na pokrzywdzonych, powstały na podstawie otrzymanych przez osoby pokrzywdzone dokumentów z Instytutu Pamięci Narodowej (1970-1989).
Wykazy powyższe będą uzupełniane w miarę otrzymywania przez sygnatariuszy Grupy dokumentów z IPN oraz przekazywania dokumentacji przez kolejne osoby pokrzywdzone.

Czytany 13279 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 maj 2010 16:35
Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.