środa, 25 kwiecień 2012 23:47

Nasza wielkość jest w nas

Polska liczy sobie tysiąc lat. To oznacza trwałość. To oznacza wielkość. To oznacza dokonania oraz potencjał. W samej rzeczy, nasi wrogowie mogą czuć przed nami respekt. I czują. Czego najlepszym dowodem ataki na Kościół katolicki w Polsce.

środa, 25 kwiecień 2012 23:41

W stronę tradycjonalizmu

Z profesorem Selimem Chazbijewiczem rozmawia Artur Sobiela

Dlaczego w czasach triumfu systemu demokratycznego, jego ekspansji, pan akurat prezentuje odmienne stanowisko i wyraża je mocno, stanowisko sceptyczne wobec niego?Dlatego przede wszystkim, że system demokratyczny na dobrą sprawę nigdy nie funkcjonował w rzeczywistości zgodnie ze swoimi założeniami. Zawsze to były rządy elit. Problem tylko w tym, jakiego typu to są elity. Jeśli to mają być rządy elit pod przykrywką haseł demokratycznych, to lepiej, żeby to było klarowne, widoczne. Elitaryzm jako pewien system społeczny dorósł do tego, żeby po prostu zacząć próbować zmieniać struktury społeczne czy systemy polityczne, bo to, co funkcjonowało pod hasłem demokracji parlamentarnej, czy też egalitaryzm, który zaczął od XIX wieku być coraz bardziej rozbuchany, praktycznie nie zdaje egzaminu. Znaczy to, że Europa, czy też cywilizacja atlantycka stanęły pod ścianą, poza którą nie można się posunąć. 

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.