×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

Komentarze niedrukowane

środa, 13 sierpień 2014 00:00

Niebezpieczeństwa wynikające z wojny na Ukrainie

Napisane przez
?Niebezpiecznym jest uważać, że ekonomiczna współzależność, jądrowy arsenał i międzynarodowe sojusze zabezpieczą nas przed tragedią, jaka może być skutkiem zamieszek na Ukrainie? - Napisał Niall Ferguson, profesor historii z Uniwersytetu Harwardzkiego.
sobota, 02 luty 2013 22:50

Cynizm premiera

Napisane przez
Nasz premier jest utalentowanym dyplomatą. Można by nawet rzec, że charyzmatycznym. No bo który szef rządu wyrządza tyle zła w moralności i infrastrukturze rządzonego przez siebie państwa, a większość obywateli wciąż go chwali i głosuje na partię, która daje mu szerokie możliwości psucia wszystkiego co obywatelskie, wolne, demokratyczne, ucywilizowane?
wtorek, 15 styczeń 2013 01:27

Niewiara jest grzechem!

Napisane przez
W miesiącach jesiennych 2012 roku na ulicach kilku miast w Polsce pojawiły się wielkoformatowe plakaty z napisami ?Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.? oraz ?Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam?. Plakaty te są głównym elementem zorganizowanej przez lubelską Fundację Wolność od Religii ateistycznej kampanii billboardowej, której celem ma być wywołanie ogólnopolskiej dyskusji na temat obiegowego postrzegania wartości uniwersalnych jako przynależnych religii, a w szczególności religii katolickiej. Akcja ta faktycznie wywołała sporo komentarzy, również w mediach katolickich, gdzie między innymi dopatrywano się powiązań pomiędzy organizatorami kampanii a konkretnymi ugrupowaniami politycznymi czy też próbowano wskazywać na jakieś rzekome korzyści, które miałyby z tej kampanii wynikać dla katolików. Zabrakło natomiast jednoznacznej oceny moralnej tej kampanii w perspektywie etyki katolickiej. Jaka więc powinna być ta ocena?
piątek, 30 listopad 2012 01:15

Nienawiść

Napisał
Ja nie mogę wybaczyć swoim rodzicom tego, że nie urodziłam się Żydówką. (głos pewnej studentki) Nie ukrywam, że ?czytam lewicowe blogi dla beki?. Walka z aberracjami wymaga czasami spojrzenia w otchłań. Podążając labiryntem linków, można odkryć blogi, w których ojkofobia osiągnęła takie natężenie, że ich autorzy ? gdyby byli konsekwentni w swojej nienawiści i autodestrukcji ? już dawno powinni popełnić samobójstwo, aby własnym przykładem zaświadczyć, jak należy skutecznie rozwiązać ?kwestię polską?.
poniedziałek, 26 listopad 2012 20:33

Komputeryzacja we wrocławskim UM: finał sprawy

Napisane przez
Na łamach "Opcji na prawo" informowaliśmy o nieprawidłowościach przy komputeryzacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i trwającym od 2008 r. w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu procesie byłego Pełnomocnika Prezydenta Wrocławia ds. Komputeryzacji Urzędu. W grudniu ubiegłego roku, po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Okręgowy, lokalna " Gazeta Wrocławska" pisała bezkrytycznie: "Sąd uznał, że zarzuty stawiane oskarżonemu były absurdalne. Były pełnomocnik prezydenta Wrocławia jest niewinny".
niedziela, 18 listopad 2012 01:48

Europa Jagellonica 1386-1572

Napisane przez
Europa Jagellonica 1386-1572. Sztuka i kultura w Europie Środkowej za panowania Jagiellonów 10 listopada 2012 ? 27 stycznia 2013 10 listopada w Muzeum Narodowym i w Zamku Królewskim w Warszawie otwarta została międzynarodowa wystawa poświęcona okresowi największej potęgi politycznej i kulturalnej Jagiellonów. Jej zakres chronologiczny wyznaczają dwa wydarzenia historyczne ? koronacja Władysława Jagiełły w 1386 roku oraz śmierć Zygmunta II Augusta, ostatniego męskiego potomka rodu Jagiellonów w 1572 roku. Uwaga widzów skierowana zostanła na okres, w którym większa część Europy Środkowej rządzona była przez władców należących do tej dynastii oraz ich bliskich krewnych. Dzięki przemyślanym układom politycznym Jagiellonowie uzyskali koronę Czech wraz ze Śląskiem (1471) oraz Węgier (1490), a powstała w następstwie tych faktów wspólnota państw ? Europa Jagellonica ? objęła swym zasięgiem olbrzymie terytoria o powierzchni ponad 2 mln km?, sięgające od Bałtyku po Morza Czarne i Adriatyckie. Prowadzona…
sobota, 06 październik 2012 13:18

Między marszami i kuchnią nordycką

Napisał
7 października i 11 listopada ulicami Warszawy przejdą marsze niepodległościowe. Z góry można założyć, że będzie im towarzyszyła propaganda mediów ?brudnego nurtu?, której założenia streścić można w słowach: oto polscy faszyści, gorsi od hitlerowców, sieją brunatny terror w stolicy. Chciałbym się mylić, ale ten stały fragment gry ćwiczony jest od dwóch dekad, gdy tylko ktoś ośmiela się twierdzić, że woli Polskę niepodległą. W pewnych redakcjach czekają już zapewne ?gotowce?, w których tylko kilka bieżących dopisków trzeba będzie wstawić w puste miejsca między słowami takimi jak: faszyzm, neofaszyzm, nazizm, neonazizm, rasizm etc. Warto jednak sięgać również po czasopisma, które wyrażają zwykle poglądy dość dalekie wobec stanowiska, jakie zajmuje obóz konserwatywny w sprawach ważnych dla Polski. Oto w tygodniku ?Polityka? (nr 40 [2877]/2012) przeczytać można bardzo interesującą rozmowę z szefem kuchni słynnej kopenhaskiej restauracji Noma, panem Renatem Redzepim, który dowiedział się od…
We wrześniu w Sejmie RP rozpoczęły się prace nad regulacjami prawnymi dotyczącymi procedury ?in vitro?. Jako naukowcy i nauczyciele akademiccy pragniemy zabrać głos w tej ważnej kwestii społecznej. Życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia ? to fakt biologiczny, naukowo stwierdzony. Procedura ?in vitro?, mająca służyć przekazywaniu życia ludzkiego, jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia człowieka w fazie prenatalnego rozwoju, jest więc głęboko nieetyczna i jej stosowanie winno być prawnie zakazane. Z publikowanych danych ? z różnych ośrodków medycznych stosujących ?in vitro? ? wynika, że w trakcie tej procedury ginie 60?80% poczętych istot ludzkich (z brytyjskich informacji wynika, że nawet 95%).
środa, 29 sierpień 2012 22:14

W pułapce frenetycznego umysłu

Napisał
Kiedy lewacy nie zgadzają się z poglądami skrajnie prawicowymi, niezrozumienie tematu, a często także obelgi, insynuacje i kłamstwa pozostają zjawiskiem typowym, któremu nawet się nie dziwimy. Gdy dochodzi natomiast do polemik w ramach skrajnej prawicy, należałoby spodziewać się eleganckiej wymiany myśli w gronie szanujących się wzajemnie ludzi, wspólnego dociekania prawdy na wysokim poziomie merytorycznym. Niestety, nie zawsze rzeczywistość odpowiada temu ideałowi. Najnowszym przykładem polemiki niczym nieuzasadnionej i wewnętrznie sprzecznej jest fragment artykułu pana Marcina Cokota.
startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec
Strona 1 z 10

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.