niedziela, 29 styczeń 2012 22:09

Nowa lewica ? stare metody

W sytuacjach kryzysowych, momentach osłabienia władzy państwowej, wojen i wewnętrznych konfliktów do głosu dochodzą lewicowi radykałowie. Bardzo często bywa, że wzmacniają swoją pozycję w państwie, a nawet przejmują w nim władzę. Udało się to komunistom Lenina w Rosji i narodowym socjalistom Hitlera w Niemczech, spory wpływ na życie społeczne mieli też lewicowi aktywiści końca lat 60. ubiegłego stulecia, a nawet terroryści z lat 70.

niedziela, 29 styczeń 2012 21:57

Widmo lewicowego terroru

Zachęcamy do przejrzenia listy i podjęcia działań wymierzonych w osoby na niej figurujące (...). Sąsiedzi, rodzice, koledzy i koleżanki z pracy tych osób na pewno chętnie dowiedzą się, z kim mają na co dzień do czynienia ? napis o takiej treści pojawił się na początku stycznia na stronie internetowej Antify, środowiska tzw. antyfaszystów. Bojówkarze w swoim serwisie zachęcają, by osoby wymienione atakować i bić.

Protest jest wtedy, gdy mówię, że dłużej tego nie zniosę. Opór jest wtedy, gdy kończę z tym, czego nie mogę znieść. Protest jest wtedy, gdy nie godzę się więcej na to. Opór jest wtedy, gdy nie pozwalam na to godzić się innym

Ulrike Meinhof, RAF

niedziela, 29 styczeń 2012 21:24

Lewicowy zawrót (młodej) głowy

Kolega ? filozof ? zadał mi ? socjologowi ? pytanie o źródła pochodzenia lewicowych sympatii wśród młodych ludzi. Jak to się dzieje, że: wydawać by się mogło rozgarnięci młodzi ludzie uważają zupełnie szczerze Lenina za tytana intelektu? Moim zdaniem, po głębszym zastanowieniu i zasięgnięciu języka u studentów, podstawową rolę odgrywają tu młodzieńcze aspiracje do... bycia w awangardzie kulturowej elity.

niedziela, 29 styczeń 2012 20:56

Biało-czerwona płachta na lewaka

Na kilka miesięcy przed Marszem Niepodległości można było się spodziewać, że Salon wraz ze swoimi lewackimi harcownikami z ?Krytyki Politycznej? zrobi wszystko, by zepsuć Polakom święto niepodległości. Choć jedną z grup uczestniczących w zamieszkach byli piłkarscy pseudokibice, pełna odpowiedzialność za wydarzenia 11 listopada w Warszawie spada na ?antyfaszystowskie? Porozumienie 11 Listopada (jego głównym sygnatariuszem jest środowisko dowodzone przez Sławomira Sierakowskiego) i lewicowo-liberalne media, szczujące uczestników Marszu i wyzywające ich od faszystów. Nie bez winy są też stołeczne władze i policja, które nie potrafiły lub nie chciały zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom patriotycznej demonstracji.

niedziela, 29 styczeń 2012 20:36

Sztuka lewicy, czyli recykling idei

Przypatrując się wszelkim ruchom lewicowym, począwszy od XIX wieku do dzisiaj, można z całą pewnością stwierdzić, że zwolennicy ideologii lewicowej dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy wierzą w wyznawane ideały, oraz na cwaniaków i oszustów, którzy wiedzą, że realizacja lewicowych poglądów będzie dla nich znaczyła dostatnie i wygodne życie. Sfera delikatnego splotu mecenatu państwa i świata sztuki jest doskonałym exemplum obrazującym ten schemat.

niedziela, 29 styczeń 2012 20:25

Feministyczna ustawa aborcyjna

Lewicowy, feministyczny projekt ustawy aborcyjnej przepadł, jednak powinniśmy się nad nim zatrzymać, nie tylko dlatego, że wyciągnął go teraz Palikot. Pomiędzy artykułami i paragrafami kryje się bowiem bardzo złożona strategia zapewniająca praktycznie nieograniczoną aborcję i antykoncepcję, jak również sterylizację i in vitro. Może skutkować powstaniem nieregulowanych poradni czy klinik z antykoncepcją, aborcją farmakologiczną i dokonywaną aspiratorami. Wszystko ze szczególnym uwzględnieniem nieletnich i na koszt podatnika.

niedziela, 29 styczeń 2012 20:11

Wnyki sadurszczyzny

Łgarstwo może być poezją. Oszustwo również. Najlepiej wiedzą o tym kobiety. Ale nie wszystkie oszustwa i nie każde łgarstwo. A co ważniejsze, nie z każdych ust.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.