środa, 28 marzec 2012 22:14

Michalski zaprasza do terroru

Środowisko „Krytyki Politycznej” po wydarzeniach z 11 listopada 2011 r. uchodzi w coraz większym stopniu za punkt zapalny lewackiego terroru w Polsce. Wspierane przez ludzi obecnej władzy kontynuuje swoją politykę wzmacniania agresji i  przemocy w życiu publicznym. Ostatnio przekroczyło kolejny raz granicę między działalnością publicystyczną a nawoływaniem do terroru.

W związku ze świętem żołnierzy wyklętych w prasie i internecie pojawiły się artykuły osób niezadowolonych z tego, że przynajmniej część Polaków obdarza czcią żołnierzy, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

środa, 28 marzec 2012 22:09

Paluch Dworaka

Atrapa i beton

Przewodniczący KRRiTV uświetnia swoją osobą (a zapewne i urzędem) uroczystość otwarcia studia telewizyjnego nadawcy ubiegającego się o koncesję. Opozycyjny poseł D. Joński (SLD) uniemożliwia przeprowadzenie dyskusji na temat nieprawidłowości w procesie koncesyjnym. Sejmowa komisja kultury nie dba o różnorodność programową nadawców, wyklucza katolickiego nadawcę społecznego. Takie paradoksy – właściwe dla PO-demokracji – wywołują zrozumiałe oburzenie społeczne. Marsze w obronie wolności słowa przechodzą ulicami miast.

środa, 28 marzec 2012 22:07

20 lat strachu w "Gazecie Wyborczej"

Czasem myślę z rozpaczą, że nawet Polski nie mamy wspólnej – któż mógł pisać tak rozdzierająco, jeśli nie prawdziwy patriota. Następne zdania artykułu „Wściekłość i wstyd” w GW z 1994 roku rozwiewają jednak to przekonanie: Że mój synek po latach zapyta mnie, czemu broniłem komunistów po 1989 roku. I nie wiem, czy zdołam mu to wyjaśnić. To dobre pytanie, można by powtórzyć po niejakim „Ketmanie”, tajnym współpracowniku SB i GW, o którym będzie jeszcze mowa.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.