×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.
czwartek, 29 grudzień 2011 20:05

Kryzys na życzenie rządu

W 2011 roku w retoryce polityków rządzących Polską zaszła zaskakująca zmiana. Przez wiele miesięcy emanowali optymizmem i przekonywali społeczeństwo, że Polska jest zieloną wyspą. Akcentowano, że wypadamy bardzo dobrze na tle europejskich partnerów, a podstawy naszej gospodarki są trwałe i zdrowe. W ten sposób odrzucano wszelkie krytyczne uwagi i ucinano dyskusję o kryzysie i sytuacji w kraju.

czwartek, 29 grudzień 2011 19:58

Sprawa Dariusza Bogdana

Przytaczamy bez komentarza dokument podpisany przez prokuratora Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

czwartek, 29 grudzień 2011 19:52

Dość matactw!

Oświadczenie Grzegorza Brauna w budynku wrocławskiego sądu po zakończeniu umorzeniem jego procesu

12 kwietnia 2008 r. zostałem poturbowany przez policjantów (?Opcja? nr 5/77). Moja skarga została odrzucona przez komendanta tutejszej policji i sąd, a na wokandę weszło oskarżenie przeciwko mnie ?bezstronnych świadków?, wrocławskich policjantów, przygotowane przez wrocławską prokuraturę. Zostałem osądzony, trwało to blisko trzy lata ? proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, co samo w sobie było skandaliczne.

czwartek, 29 grudzień 2011 19:43

Oblicza Temidy

W Paryżu, Warszawie i Wrocławiu miały niedawno miejsce różne reakcje ?stróżów? prawa na korupcję oraz malwersację pieniędzy przez osoby publiczne. Największym zaskoczeniem było skazanie byłego prezydenta Francji Jacquesa Chiraca na dwa lata więzienia w zawieszeniu za defraudację środków publicznych i nadużycie zaufania w czasach, kiedy był merem Paryża. Sprawa dotyczyła fikcyjnego zatrudnienia wielu jego kolegów i członków ich rodzin w paryskim Ratuszu w latach 90.

czwartek, 29 grudzień 2011 19:33

Dziedzictwo

Polityka lokalowa

W stolicy ? jakby nigdy nic ? nadal obowiązuje dekret Bieruta o komunalizacji warszawskich nieruchomości. Tow. gen. W. Jaruzelski przejął przedwojenną willę państwa Przedpełskich. Przez lata usiłowali oni podważyć PRL-owskie prawo, teraz tow. gen. ciąga po sądach ich dzieci pod zarzutem zniesławienia. Nie myśli opuszczać siedziby, chyba w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Wtedy jednak policja barykaduje nie tylko dom, ale zamyka ulicę, przy której stoi. Dyktator stanu wojennego nie może więc narzekać na brak bezpieczeństwa.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.