wtorek, 29 maj 2012 23:18

Mormoński chrzest zmarłych

Mormonizm Mitta Romneya, który najprawdopodobniej otrzyma nominację na prezydenta z ramienia Republikanów, zajmuje coraz więcej miejsca w amerykańskich mediach. Kłopot przyniesie mu zapewne jedna z praktyk jego wyznania ? pośmiertne chrzty przedstawicieli innej wiary. Od lat walczą z nimi środowiska żydowskie.

wtorek, 29 maj 2012 23:15

O pracowitości

Nasza Nowa Czwarta Armia potrafi ponosić wyrzeczenia, cierpliwie, wytrwale i bez lęku pracować w obliczu trudności i przeciwności losu

Zhou En Lai

wtorek, 29 maj 2012 23:06

Niemcom brakuje empatii

Z prof. Zdzisławem Krasnodębskim rozmawia Petar Petrović (Polskie Radio)

wtorek, 29 maj 2012 22:55

Powrót do Europy Ojczyzn?

W maju tego roku swoje 80. urodziny obchodził Arnulf Baring, niekonwencjonalny historyk, zadziorny publicysta, często zapraszany do programów telewizyjnych, znany z ciętych ripost i polemicznego temperamentu ? lubi prowokować i przypuszczać nawet personalne ataki na adwersarzy lub krytykować prowadzących talk-show; zarazem budzi podziw głęboką wiedzą na temat najnowszej historii Niemiec i polityki międzynarodowej.

wtorek, 29 maj 2012 22:49

Wybory w Queensland

Wygrała zdecydowanie koalicja Liberalno-Narodowa (LNP), będąca połączeniem dwóch głównych partii o takich nazwach. Na czele rządu stanął Campbell Newman, 49-latek, pochodzący z Tasmanii syn polityków federalnych reprezentujących ten niezwykły południowy stan Australii.

wtorek, 29 maj 2012 22:41

Z Kolbuszowej w świat

Ksiądz Józef Głąbiński, który urodził się w Kolbuszowej, niedaleko Rzeszowa, pracował w Teksasie, a teraz jest misjonarzem w małej miejscowości Tiquisate w Gwatemali. Dlaczego przedkłada biedną i niebezpieczną Gwatemalę nad bogaty i bezpieczny Teksas, mówi w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.