wtorek, 27 kwiecień 2010 15:34

Od Redakcji

Napisane przez

My, obywatele polscy, zażenowani telewizyjnym orędziem prezydenta naszego kraju, zwracamy się do Was z wyrazami poparcia i solidarności ? tak do pary homoseksualistów, znieważonych rzekomo przez Prezydenta RP, pisze sześciuset ?polskich intelektualistów?. Wolimy ? stwierdzają ? żeby prezydent Kaczyński nie ośmieszał Polski ? niech, skoro już musi, ośmiesza siebie i swoją przegraną formację polityczną.

 

List ma być dostarczony ?skrzywdzonym? oraz redakcji ?New York Timesa?. Kluczowe wydają się tu słowa ?śmieszność? i ?żenada?. Wybryk polskich twórców, bo i tak określa się autorów listu, obezwładnia skrzyżowaniem naiwności z bezczelnością.
 
Czym zostali skrzywdzeni dwaj Amerykanie? Ano tym, że ich parodię ślubu pokazała telewizja w trakcie prezydenckiego orędzia. Ale przecież na ten happening sami zaprosili reporterów TV i film obejrzały dziesiątki milionów ludzi z wielu krajów świata... Logicznie rzecz biorąc, trudno więc znaleźć jakikolwiek powód do uznania emisji nie tylko za obrazę, ale nawet za drobne uchybienie. Samokreujące się autorytety zareagowały po prostu jak pies Pawłowa ? oto osoba publiczna (Prezydent), mówiąc pederastach, nie wyraża wobec nich wystarczającej czołobitności. Zatem ? homofobia! Trzeba bić na alarm na cały świat, bo inaczej... Ho, ho! I stosy, i lincze, i wszelkie paskudne rzeczy. Intelektualiści odważnie więc występują w obronie tej, omalże zlinczowanej, pary niewiniątek. Gdyby nie znana skądinąd jego bufonada, można by nawet wziąć list za kpinę, taki niewyszukany żart. Niestety, homoentuzjaści mają zazwyczaj marne poczucie humoru i zdecydowanie przesadne pojęcie o własnych mocach intelektualnych. Takie ? chciałoby się powiedzieć ? misie o małym rozumku, tyle że przy tym cwane, wyrachowane i o podlym charakterze. Po prostu creme de creme narodu...
 
Redakcja
 
Wyświetlony 5721 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.