wtorek, 27 kwiecień 2010 19:30

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Dwaj wielbiciele "Gwiezdnych Wojen" postanowili stworzyć w Walii kościół zrzeszający wyznawców "religii Jedi". Bracia Barney i Daniel Jonesowie z Anglesey zapowiadają, że w ich kościele będzie można słuchać kazań na temat Mocy oraz uczestniczyć w szkoleniach z technik medytacji oraz metod walki mieczem świetlnym.

Najważniejszym składnikiem ?religii Jedi? jest Moc. Twórca ?Gwiezdnych Wojen? George Lucas stwierdził, że Moc reprezentuje duchowy element galaktyki, siłę wyższą, która ?przenika i spaja wszystko w całość?.

***
Pewien posterunek policji w Tokio od ponad 33 lat otrzymuje co miesiąc kopertę z darowizną od anonimowego dobroczyńcy. Oprócz pieniędzy w wypchanej kopercie znajduje się również liścik z prośbę o rozprowadzenie całej kwoty wśród potrzebujących i ubogich. Pracownicy posterunku szacują, że od sierpnia 1974 roku nieznany filantrop przekazał im aż 1 744 000 jenów (ponad 4 mln zł).
***
Amerykanka, która w obawie przed włamywaczami ukryła się w garderobie, nie przypuszczała, że po przyjeździe policji znajdzie się w towarzystwie przestraszonego rabusia. Słysząc dźwięk rozbijanej szyby 21-letnia kobieta schowała się w szafie i zadzwoniła po pomoc. Kiedy plądrujący jej mieszkanie bandyci usłyszeli policyjne syreny, jeden z nich w panice schował się do tej samej szafy, w której ukrywała się jego ofiara.
***
W stanie Kentucky rozpoczęła się sądowa batalia pomiędzy miejscową policją i społecznością Amiszów, którzy nie chcą umieszczać na swoich furmankach świateł i znaków odblaskowych. Wyznawcy niezwykłej religii twierdzą, że obowiązujący w Kentucky nakaz oświetlania wszystkich pojazdów narusza ich swobodę religijną, zmuszając ich do używania ?zbyt światowych? i nowoczesnych rozwiązań.
***
Pewien Chińczyk schował do zamrażarki otrzymanego od krewnego kurczaka i po dwóch dniach ze zdumieniem odkrył, że ptak ciągle żyje. Mężczyzna, który zamroził zapakowanego w foliowy worek kurczaka, był przekonany, że zwierzę nie żyje, więc ruchy w odmrożonym worku mocno go przeraziły. Niedoszły oprawca zapowiada, że zapewni zwierzęciu bezpieczne schronienie w swoim domu.
***
Indyjski koncern samochodowy Tata Group zaprezentował na targach w Delhi auto za 100 tysięcy rupii (ok. 6 tysięcy złotych). Samochód dla niezamożnych ma zastąpić masowe w Indiach skutery.
***
Grupa Greczynek złamała tysiącletni zakaz i weszła na teren zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn ? Autonomicznej Republiki Góry Athos - podała policja. Kobiety uczestniczyły w proteście w związku ze sporem o ziemię między miejscowymi zakonnikami a rolnikami.
***
Na karę grzywny w zawieszeniu sąd w Stuttgarcie skazał 49-letniego mężczyznę za to, że nie upilnował pijanej 24-letniej żony, która zginęła, potrącona przez samochód. Sąd uznał, że mężczyzna, który wiózł pijaną małżonkę samochodem, nie powinien był pozwolić jej na opuszczenie pojazdu. Nie powstrzymując żony, stał się winny nieumyślnego zabójstwa. Kobietę, która wysiadła po gwałtownej sprzeczce z mężem, chwilę potem potrącił inny samochód.
***
Krawcom-mężczyznom w jednej z prowincji Afganistanu wydano zakaz zdejmowania miary i robienia przymiarek kobietom ? tak postanawia nowe zarządzenie wydane przez lokalne władze, które w ten sposób przywróciły akt prawny wydany za czasów władzy talibów. Decyzję tę podjęła rada islamskich duchownych północno-wschodniego Taharu.
***
Coraz więcej Brytyjczyków chrzci swoje dzieci według obrządku katolickiego ? podało londyńskie Centrum Badań Duszpasterskich, interpretując to m.in. jako wyraz dążenia do zapewnienia pociechom dostępu do lepszych szkół. W ciągu ostatnich trzynastu lat liczba katolickich chrztów w Anglii i Walii wzrosła prawie o jedną czwartą.
***
Para bliźniąt, zaadoptowanych przez dwie różne rodziny i wychowywanych oddzielnie w różnych miastach, spotkała się w dorosłym wieku i zawarła związek małżeński nie wiedząc, że są bratem i siostrą. Wiadomość o tym przypadku podał lord Alton podczas debaty nad eksperymentami embriologicznymi w brytyjskiej Izbie Lordów.
***
Na Litwie rok 2008 został ogłoszony rokiem trzeźwości. Rząd zatwierdził program mający na celu propagowanie idei trzeźwego, zdrowego trybu życia. W ramach tego programu zostaną wyemitowane programy telewizyjne i radiowe o skutkach nadużywania alkoholu, przewidziano też akcje ulotkowe oraz letnie akcje pod hasłem ?Trzeźwy i bezpieczny odpoczynek?. Z danych departamentu statystyki wynika, że rocznie dorosły mieszkaniec Litwy wypija ponad 13 litrów czystego alkoholu. W 2007 roku, w porównaniu z rokiem 2006, o 22 proc. wzrosła sprzedaż napojów alkoholowych.
***
Słowenka, która znalazła w słoiku z marynatą mysią łapkę, nie dostanie odszkodowania. Powodem takiej decyzji jest fakt, że zdaniem słoweńskiego ministerstwa, makabryczny wkład był jedynie ?specjalnym dodatkiem?, który nie stwarza żadnego zagrożenia zdrowotnego.
***
Brytyjski rząd ogłosił, że nauka gotowania stanie się przedmiotem obowiązkowym w szkołach średnich. Ma to być częścią kampanii przeciwko coraz częstszej u dzieci otyłości. Uczniowie w wieku od 11 do 14 lat przez semestr będą mieli jedną godzinę tygodniowo gotowania.
Wyświetlony 4191 razy

Więcej w tej kategorii: « Wspinacze, czyli rozświetlić noc
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.