wtorek, 27 kwiecień 2010 19:37

Manewry na Woronicza (fragment)

Napisane przez

Tomasz Lis wraca do telewizji publicznej. Ostatnio bezrobotny, gościł jedynie na pierwszych stronach sensacyjnej prasy, najpierw jako narzeczony, a potem mąż Hanny Smoktunowicz. Brukowce w serialu "Lis story" obwieszczały, że a to się rozwodzi, a to żeni, a to dom buduje, a to przeprowadza.

Był nawet moment, gdy dziennikarzy ?Dziennika? sparaliżowała wiadomość, że Lis będzie ich redaktorem naczelnym. Tego było już za dużo! Postanowili się bronić. Przemycili na stronach zagranicznych swojej gazety w formie akrostychu wiadomość: ?Wała Tomaszowi Lisowi?. I przyniosło to oczekiwany skutek. Lis wycofał się z podkulonym ogonem. Dodajmy jednak, że ta akcja jak najgorzej świadczy o wolności słowa i swobodzie wyrażania poglądów w redakcji ?Dziennika?. Zwłaszcza że szef działu zagranicznego Andrzej Talaga, przypierany do muru, z całym przekonaniem zapewniał, że wszystko było robione za jego plecami. Najważniejsze jednak, że działanie przyniosło zamierzony efekt.

Jak widać, dziennikarze telewizji publicznej, otrzymując pensje z naszych podatków, nie mają takiej siły przebicia, jak dziennikarze opłacani z kieszeni niemieckiego potentata medialnego Axela Springera. Nawet nie pisnęli słówkiem na kolejne rewelacje o Lisie. A na pewno mieli rozeznanie w sprawie o wiele szybciej, nim została oficjalnie ogłoszona. I dziś już wszyscy o tym wiemy, że Lis otrzymał od prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego bardzo atrakcyjną ofertę, z dobrą gażą i najlepszym czasem antenowym. Od lutego telewizja publiczna przybierze więc twarz Lisa. Oto gwiazda wraca do kurnika, w którym znalazła pierwsze złote jaja.
(?)
Hanna Karp

Wyświetlony 2484 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.