wtorek, 27 kwiecień 2010 20:36

Od redakcji

Napisane przez

Od kiedy wydawnictwo "Wektory", w osobie jego właściciela, Józefa Białka, zdecydowało się wznowić "Opcję", wydawaną kiedyś w podziemiu, minęło ponad siedem lat.

W kolejny, ósmy rok wkraczamy pod dobrymi auspicjami. Zespół redakcyjny okrzepł, mamy nowe, ambitne pomysły, po części już realizowane. Strona internetowa pisma zyskuje nowy kształt i zwiększa funkcjonalność dzięki wielkiej pracy, wykonanej przez Magdalenę Trojanowską, żonę Wojciecha Trojanowskiego, który od dawna już nadaje kolejnym numerom ?Opcji? niepowtarzalną, atrakcyjną formę.

 

Wśród osób, które wywierają wpływ na kształt pisma, wymienić trzeba przede wszystkim działających często w duecie Romana Konika i Damiana Leszczyńskiego, a także Adriana Nikla (zasłużonego w kaptowaniu ?Opcji? nowych autorów i od kilku miesięcy przekładającego papierowe wydanie pisma na wersję internetową).
Wdzięczni jesteśmy naszym stałym od lat Autorom, zwłaszcza tym najstarszym, ale równie cenimy sobie współpracę z redakcją wielu młodych i bardzo młodych ludzi, dopiero wkraczających w dorosłe życie (albo i nawet nie ? nasz najmłodszy autor ma obecnie 14 lat!). To oni są przyszłością pisma. I oczywiście Polski.
Drugą dziedziną aktywności redakcji (a właściwie trzecią, jeśli liczyć coraz częstsze spotkania z czytelnikami w różnych miejscach kraju) jest wydawanie książek. Mamy ich w dorobku już kilkadziesiąt, a kolejne są w przygotowaniu. I chcemy tę działalność zintensyfikować. Wydajemy pozycje o zróżnicowanej tematyce, głównie jednak poświęcone religii, historii, socjologii, polityki..., niektóre o niebagatelnej randze. Udostępniamy czytelnikom polskie przekłady światowej literatury konserwatywno-liberalnej (tu podkreślić warto rolę naszych naprawdę znakomitych tłumaczy), ale publikujemy również dzieła autorów polskich tego nurtu. W przygotowaniu mamy i kolejne tomy publicystyki. Zupełną nowością będzie interesująca beletrystyka. Podejmujemy właśnie przygotowania do wydania pierwszej powieści. Zachęcamy do szukania ?Opcji? i książek ?Wektorów? w dobrych księgarniach.
Redakcja
Wyświetlony 5974 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.