poniedziałek, 17 maj 2010 17:35

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Hiszpańskie ministerstwo oświaty zaleca kontrowersyjne pomoce naukowe, które mają pomóc nauczycielom wychowania obywatelskiego we wpajaniu uczniom tolerancji dla odmienności. W spisie zalecanych lektur znajdują się m.in. komiks "Ali Baba i 40 pedałów", "Przewodnik gejowski ze zdjęciami artystycznymi", nakręcony w Londynie film "Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu" oraz komiks, reklamowany przez wydawcę sloganem "Uwaga - w tym albumie znajdziesz radość życia bardziej zaraźliwą od AIDS".

 

Pracownicy Zakładu Taboru Kolejowego w Olsztynie dniem i nocą pilnowali lokomotywy, która wykoleiła się podczas zderzenia ciężarówki z pociągiem w Stawigudzie. Kierowca MAN-a nie zachował wówczas ostrożności i nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, wjeżdżając wprost pod jadący z Olsztyna do Krakowa pociąg. Po uderzeniu lokomotywa przejechała kilkaset metrów, obróciła się o 180 stopni i na boku zatrzymała się u stóp nasypu kolejowego. Na ten ważący ponad 80 ton kolos czyha wielu zbieraczy złomu, licząc na nieuwagę pilnujących lokomotywy.

***
Kubuś Puchatek został przetłumaczony na język białoruski. Przekładu z oryginału dokonał, mieszkający w Wielkopolsce, student anglistyki Vital Voranou. To pierwszy przekład na białoruski w ciągu 70-letniej historii Kubusia Puchatka, a teraz już także białoruskiego Vinni Pych ? mówi Vital Voranou. Twierdzi, że opóźnienie było spowodowane trudnościami z przełożeniem książki na sowiecką wersję białoruskiego.
***
Naukowcy walijscy odkryli, że delfiny żyjące w pobliżu wybrzeży Walii porozumiewają się specyficznym miejscowym dialektem. Eksperci z Uniwersytetu Walijskiego oraz Fundacji Delfinów Shannon w Irlandii analizowali dźwięki wydawane przez 240 osobników żyjących w Zatoce Cardigan i stwierdzili, że ich ?język? różni się od dźwięków delfinów w innych okolicach Wysp Brytyjskich. Na podstawie 1882 zebranych próbek badacze zamierzają stworzyć teraz specjalny słownik porządkujący znaczenie ?słów? wypowiadanych przez delfiny w różnych sytuacjach, np. podczas żerowania.
***
Zatrzymany przez policję spacerujący nago po Norymberdze Amerykanin powiedział, że chciał się przekonać, jak człowiek się czuje, przechadzając się po mieście w stroju Adama. Wielu przechodniów na widok gołego 41-letniego nagusa chwytało za komórki i zawiadamiało policję. Amerykanin z całą powagą tłumaczył policjantom, że nie wiedział, że nagość w miejscach publicznych jest w Niemczech zabroniona. Ubranie miał ze sobą, schowane w torbie. Policja poinformowała, że nie znajdował się on pod wpływem alkoholu ani narkotyków.
***
Ponad 800 mieszkańców Hong Kongu zażądało od władz ocenzurowania Biblii ze względu na zawarte w niej sceny seksu i przemocy. Wnioski o umieszczenie świętej księgi chrześcijan na liście książek nieprzyzwoitych zaczęły wpływać do urzędów po tym, jak w uniwersyteckiej gazetce pojawiły się artykuły opisujące zawarte w Biblii sceny przemocy, gwałtu i kazirodztwa.
***
Mieszkańcy amerykańskiego miasteczka Potter byli przekonani, że uczestniczą w referendum w sprawie zezwolenia na sprzedaż piwa w restauracjach, jednak po zakończeniu głosowania okazało się, że w wyniku przestarzałej procedury nieświadomie wprowadzili w mieście całkowitą prohibicję. Zakaz sprzedawania piwa, który ma zacząć obowiązywać od 1 lipca, oznaczałby konieczność zamknięcia jedynego sklepu spożywczego w miasteczku, więc zdesperowani mieszkańcy Potter konsultują się z prawnikami w sprawie unieważnienia niefortunnie przeprowadzonych wyborów.
***
W jednej z hinduskich świątyń pod stolicą Nepalu Katmandu posąg bóstwa Bhimeshwora zaczął się ?pocić?. Według lokalnych wierzeń, wilgoć na powierzchni posągu to zły omen dla panującego króla Gyanendry.
***
Czterech napadów w ciągu kilkudziesięciu minut dokonał w Czeladzi 43-latek z Będzina (Śląskie), który wcześniej przegrał na automatach pieniądze przeznaczone na zaopatrzenie rodzinnego sklepiku. Bojąc się gniewu żony, chciał odzyskać pieniądze, napadając na sklepy i przechodniów.
***
Od wyniku rzutu monetą komisja wyborcza uzależniła objęcie mandatu radnego jednego z północnofilipińskich miast przez jednego z dwóch kandydatów którzy uzyskali dokładnie taką samą liczbę głosów w wyborach do rady miejskiej.
***
Po powrocie do domu Joel Ricks z Salt Lake City usłyszał, że jego żona Amy przygotowała dla niego ?wielką niespodziankę?, zgodził się więc na zawiązanie oczu i podążył za nią do piwnicy. Tam ?dowcipna? małżonka kilkakrotnie uderzyła go młotkiem. Mężczyzna zdołał uciec i wezwał policję, która aresztowała jego ?dowcipną? żonę.
***
Rząd Nowej Zelandii wprowadził w życie nowe prawo zabraniające cielesnego karania dzieci, w tym także dawania klapsów. Politycy z Partii Zielonych przeforsowali projekt ustawy unieważniającej dopuszczalność karania dzieci ?w rozsądnym stopniu?. ? Chodzi o dzieci i dane im przez Boga prawo do bezpiecznego rozwoju w kochającej rodzinie. Powinny być traktowane na równi z dorosłymi obywatelami, bez nieustannej groźby zalegalizowanej przemocy, jaka nad nimi wisi ? mówi autorka projektu Sue Bradford.

Wyświetlony 5450 razy

Więcej w tej kategorii: « Zasady silniejsze od myśli
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.