niedziela, 29 sierpień 2010 06:42

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez
O odrzuceniu projektu legalizacji prawa koranicznego (szariatu) w kanadyjskiej prowincji Ontario poinformował jej premier Dalton McGuinty. To finał sprawy, która od roku wzbudzała nie tylko w Kanadzie wielkie namiętności. Gdyby muzułmanie z Ontario dopięli swego, byłby to pierwszy przypadek zalegalizowania na Zachodzie szariatu, czyli prawa opartego na Koranie i interpretowanego przez imamów. Na taki precedens mogliby się powoływać muzułmanie w innych krajach zachodnich.
***
Kadet nowozelandzkiej policji doprowadził do swojego aresztowania ? napisała prasa w Nowej Zelandii. Dziennik "Wellington Dominion Post" podał, że podczas nauki technik śledczych okazało się, iż to właśnie on jest sprawcą poważnego przestępstwa. W ramach ćwiczeń daktyloskopijnych w Królewskim Kolegium Policyjnym kadet pobrał swoje odciski palców. Chwilę później komputer zestawił je z odciskami przestępcy ściganego nakazem sądowym. Gazeta dodaje, że mężczyznę natychmiast aresztowano.
***
Większość Brytyjczyków woli być pochowana ze swoim telefonem komórkowym, niż ze zdjęciem ukochanej osoby. Badania przeprowadzone przez organizację społeczną Age Concern wykazały, że sporą popularnością cieszą się również gadżety sportowe, biżuteria oraz pamiątki związane z ulubionym zwierzęciem. Wielu ankietowanych mężczyzn chciałoby zabrać do grobu swoje kije golfowe, natomiast 2% badanych chce zabrać ze sobą pieniądze.
***
W niedawno odtajnionych brytyjskich archiwach wywiadowczych z czasów II wojny światowej ujawniono, że Niemcy pracowali nad kolejnym rodzajem "cudownej broni" ? wybuchowymi czekoladkami i cukierkami. W archiwalnych teczkach znajdowały się m.in. projekty czekoladowego batonika-granatu, który po odgryzieniu kawałka miał eksplodować. Inne akta zawierają zdjęcia samozapalających się słodkich pastylek oraz bomb ukrywanych na różne sposoby w puszkach na olej, żywności czy też bryłkach węgla. Broń była opracowywana z myślą o niemieckich szpiegach. Nie wiadomo, czy projekty udało się zrealizować.
***
W moskiewskim metrze przeprowadzany jest eksperyment, który polega na wymianie napisu "nie ma wyjścia" na mniej depresyjny "nie ma przejścia" ? podała agencja ITAR-TASS. Zdaniem przedstawicieli dyrekcji moskiewskiej kolejki podziemnej, nierzadko napis "nie ma wyjścia" (wychoda niet) działa na pasażerów przygnębiająco, zwłaszcza na tych, którzy są w depresji, a nawet może prowadzić do samobójstwa.
***
Nekrolog ukochanego psa na całej szpalcie gazety wykupiła rodzina z północy Włoch. Ukazał się on w wychodzącym w Genui dzienniku "Secolo XIX". Ciao Ugo! Zawsze będziemy o tobie myśleć ? tak brzmi nekrolog siedmioletniego labradora, potrąconego przez samochód. Jak pisze ANSA, ustalono, że właściciele psa to małżeństwo trzydziestolatków, szczególnie zaś przywiązana do niego była ich ośmiomiesięczna córeczka, którą Ugo opiekował się z wielką troską.
***
Opiekunowie pewnej szympansicy z ogrodu zoologicznego w Xi-An (Chiny) próbują nakłonić zwierzaka do rzucenia papierosów. 26-letnia Ai Ai od 15 lat pali zostawiane przez turystów niedopałki papierosów. Po śmierci swojego wieloletniego partnera samica zaczęła palić jeszcze więcej ? nawet do 7-8 papierosów dziennie ? więc pracownicy zoo martwią się o jej zdrowie.
***
Pewien brytyjski nastolatek zaprojektował w ramach pracy zaliczeniowej ładowarkę do telefonu komórkowego napędzaną przez... chomika.16-letni Peter Ash podłączył generator prądu do kółka, w którym biega chomik Elvis, dzięki czemu ładowarka jest napędzana w ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób.
***
Zamiast foteli fryzjerskich ? ławki w parku, zamiast umywalki ? woda w butelce do zmoczenia włosów, a zamiast eleganckiej toaletki z lustrem ? nożyczki i grzebienie rozłożone na trawie. Taki "zakład fryzjerski" pod gołym niebem prowadzą w niedziele w jednym z rzymskich parków w dzielnicy Ostiense cztery Ukrainki ? podaje dziennik "La Repubblica". Do ukraińskich fryzjerek ustawiają się długie kolejki. Strzyżenie u nich kosztuje od 5 do 6 euro, a więc kilkakrotnie taniej niż w legalnych salonach.
***
Ponad 50 tysięcy dziewic w strojach topless zabiegało w poniedziałek o względy króla Suazi, poszukującego trzynastej małżonki. 37-letni król Mswati III, ostatni absolutny monarcha w subsaharyjskiej Afryce, osobiście przyglądał się ceremonii, zwanej Czerwonym Tańcem, ubrany w przepaskę ze skóry leoparda. Właśnie podczas takich ceremonii monarcha od 1999 r. wybiera sobie kolejne żony spośród dziewcząt w króciutkich, ozdobionych koralikami spódniczkach. Dziewczyny tańczą na królewskim stadionie, machając maczetami i śpiewając hymny pochwalne na cześć pana i władcy oraz królowej-matki, zwanej Wielką Słonicą.
***
Pewien 25-letni mieszkaniec południowych Indii ma na swoim koncie niecodzienny rekord: właśnie po raz setny trafił do więzienia ? podała tamtejsza policja. Sąd w mieście Hajderabad, stolicy stanu Andhra Pradesz, tym razem skazał Gopala Singha na miesiąc więzienia. W sumie spędził on za kratkami 13 lat. Ponad połowę stanowią wyroki za drobne kradzieże i nielegalną sprzedaż trunku będącego lokalnym przysmakiem.

 

Wyświetlony 5822 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.