piątek, 24 wrzesień 2010 10:42

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Kampania na rzecz beatyfikacji jednego z Ojców Założycieli Unii Europejskiej ? Roberta Schumana ? zatrzymała się w miejscu, gdyż do tej pory za jego przyczyną nie dokonał się żaden cud, co jest warunkiem koniecznym do wyniesienia na ołtarze. Członkowie watykańskiej Kongregacji ds. Świętych nie podważają cnót Roberta Schumana, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w Metzu 14 lat temu, ale wedle Kongregacji potrzebny jest cud potwierdzający świętość. Zwolennicy wyniesienia Schumana na ołtarze twierdzą, że taki cud miał miejsce ? jest nim francusko-niemieckie pojednanie po II wojnie światowej, jednak Watykan z dystansem odnosi się do "cudowności" tego wydarzenia i nie zgadza się, by potwierdzało ono świętość Schumana.

***

Ostatnie badania wskazują, że procent osób o orientacji homoseksualnej jest znacznie niższy niż wynika to z danych przedstawianych przez organizacje gejów i lesbijek, które mówią o 5-10 procentowej populacji. Według badania wykonanego przez jeden z kanadyjskich ośrodków badawczych (Canadian Community Health Survey) wśród mężczyzn odsetek ten wynosi około 1,3 procent, a wśród kobiet ? 0,7 procent.

***

Emblemat organizacji humanitarnych, czerwony krzyż na białym tle jest niepoprawny i należy go zmienić ? twierdzą pracownicy tej organizacji. Według jej kierownictwa kojarzy się przede wszystkim z chrześcijaństwem, a nie z akcjami humanitarnymi. Trwają prace nad zmianą emblematu.

***

Zakaz uczestniczenia w kursie języka angielskiego dostał kanadyjski niewidomy student Yvan Tessier, który przychodził na zajęcia z psem przewodnikiem, który reagował na komendy wydawane tylko w języku francuskim. Władze szkoły twierdzą, że student łamał zasady nauki w szkole, gdzie dla dobra studentów rozmawia się tylko po angielsku.

***

Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarcha Aleksy II ponownie oświadczył, że papież Jan Paweł II nie jest mile widziany w Rosji. Aleksy stwierdził też, że ikona Matki Bożej Kazańskiej, którą w geście pojednania papież chciał osobiście zwrócić, jest kopią, a więc nie ma potrzeby obecności Jana Pawła II podczas uroczystości.

***

Plażowicze w okolicach Lizbony nie muszą szukać wymówek, dlaczego opuszczają msze św. Jeżeli turyści nie przychodzą do kościoła, kościół przyjdzie do nich. Na oryginalny pomysł wpadł miejscowy biskup. Zorganizował msze święte na najpopularniejszych plażach regionu. Cotygodniowe msze będą odbywały się w sierpniu na czterech plażach położonych nieopodal Aveiro.

***

Królowa popu Madonna ma zamiar ufundować prestiżową szkołę kabały na Manhattanie. Na utworzenie kabalistycznej szkoły dla dzieci gwiazda zamierza wydać ponad 20 milionów dolarów.

***

W jednym z wywiadów Mike Tyson (znany amerykański bokser) stwierdził: Jestem najgłupszą osobą, jaką znam, ale nie przejmuję się tym.

***

Serwis internetowy NetSprint przeprowadził ankietę na najbardziej popularnych Polaków. Wyniki: 1. Adam Mickiewicz, 2. Henryk Sienkiewicz, 3. Mezo (raper) 4. Pejo (hip hop) 5. F. Chopin, 6. J. Kochanowski, 7. M. Kopernik, 8. A. Lepper, 9. J.M. Rokita, 10. Cz. Niemen.

***

Chińczycy na październik zapowiedzieli wybory Miss Piękności Chirurgii Plastycznej.

Wyświetlony 8892 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.