poniedziałek, 05 kwiecień 2010 20:59

Amerykańska Mamuśka (VI) Czapka

Napisane przez

O tym, że polskie mamy mają fioła na punkcie czapek, wiadomo nie od dzisiaj. Polskie dzieci noszą czapki z okazji dobrej i złej pogody, jak jest za zimno, za ciepło, jak wieje i pada, i jak świeci słońce.

 

Dzieci amerykańskie nie noszą czapek wcale, chyba że są akurat na nartach, albo za pomocą bejsbolówki chcą zademonstrować swoją sympatię dla lokalnego klubu sportowego. A ponieważ nie chorują więcej niż ich polscy rówieśnicy, wyzwoliłam się (a raczej dzieci) spod czapkowej tyranii dość szybko. W końcu jak jest już naprawdę zimno, można włożyć kaptur.
 
I na tym koniec mojego wyzwolenia. Dzieci amerykańskie oprócz czapek nie noszą bowiem zimą: szalików, rękawiczek, śniegowców (ani innych ciepłych butów), rajstop. Biada dziewczynce, której matka wpadła na złowieszczy pomysł ubrania jej w odświętną sukienkę w styczniową niedzielę! Nieszczęsne dziecko, przyodziane w letnią sukienkę z krótkimi rękawkami i obowiązkowe klapki na gołych nogach, musi dotrzeć przynajmniej z parkingu do kościoła i z powrotem, co przy mrozie i śnieżycy do przyjemności nie należy. Toteż drze się jak opętane, wzbudzając powszechną litość u mimowolnych świadków.
 
Amerykańska Mamuśka, niezależnie od kalibru, jest wyzwolona nie tylko od czapek, ale też od dyktatu mody. Chodzi w dżinsach (dresie i adidasach) klapkach przez okrągły rok. Teraz już wiem, dlaczego Polki cieszą się sławą kobiet pięknych i dobrze ubranych. W porównaniu z tym, co się tu widzi, polskie place zabaw to wybiegi dla modelek. Czy ktokolwiek widział w Polsce kobietę przy zdrowych zmysłach paradującą po ulicy w piżamie? Nie? No właśnie. A to przecież taki wygodny strój, w sam raz na odstawienie dziecka do szkoły. Panowie, bez złudzeń, nie chodziło mi bynajmniej o seksowną blondynkę w kusej koszulce...
 
(...)
Wyświetlony 5013 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.