poniedziałek, 05 kwiecień 2010 21:51

Od Redakcji

Napisane przez

Z czym kojarzy się na ogół Polską Akademię Nauk? Zazwyczaj z wysokimi standardami profesjonalnymi, z rzetelnością badań naukowych i akademicką powagą. Z dużym przeto zdumieniem przeczytaliśmy ostatnio opracowanie, firmowane przez Poznańskie Centrum Praw Człowieka Instytutu Nauk Prawnych PAN: Monitorowanie treści rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich w polskiej prasie.

 

 

Tych wszystkich treści autorzy poszukiwali (i odnaleźli!) wyłącznie w prasie prawicowej. Lewicowej w ogóle nie badano ? wiadomo: jest poza wszelkim podejrzeniem, a reklamowanie komunizmu to przecież nie zbrodnia. Jednym z negatywnych bohaterów opracowania (innych nie ma) stał się nasz miesięcznik. Nasi autorzy zostali zdemaskowani. Gdy np. używają słowa geszeft (z niem. Geschäft), są antysemitami! Ksenofobiczni są, gdy wyrażają negatywne opinie o Unii Europejskiej ? w zasadzie dopuszczalne są jedynie pochwały. Niedopuszczalne jest natomiast wspominanie o problemach związanych z islamizacją Europy. Najbezpieczniej też w ogóle nie używać słowa ?Żyd?, bo w zasadzie każde zdanie, zawierające je, automatycznie jest podejrzane, zwłaszcza w prasie prawicowej.

 
Jak się wydaje, jednym z celów owego raportu jest ściślejsze zakreślenie ram poprawności politycznej. Na razie jeszcze wykroczenie poza nie pozostanie niekaralne (poza przyklejeniem odium nienawistnika), ale wszystko przed nami.
 
Co ciekawe, kuriozalny, kłamliwy i po prostu głupi raport został zlecony i przyjęty przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a opłacony z pieniędzy podatników.
 
Redakcja
Wyświetlony 5367 razy

Więcej w tej kategorii: Piotr Skórzyński (1952-2008) »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.