Tadeusz Zubiński

Tadeusz Zubiński

wtorek, 31 sierpień 2010 19:43

Kârlis Ulmanis

Do dziś zachował się 15 km od miasteczka Dobele w Běrze - kraina Zemgale - obecnie dom-muzeum, w pięknym ogrodzie i sielskiej okolicy "Piksas", dom, w którym urodził się 4 września 1877 Kârlis Ulmanis, w rodzinie średniozamożnego gospodarza.

Mija przemilczana z premedytacją rocznica – 20 lat temu, 31 stycznia 1985 r. zmarł w Monachium Józef Mackiewicz. Kim był? Coś już o nim wolno wiedzieć, najlepiej widziane: oficjalna definicja według A. Michnika, w krótkich żołnierskich słowach ludzi honoru takich jak Kiszczak i Jaruzelski streszczona: zoologiczny antykomunista, kolaborant (jeśli już, to nie na tę słuszniejszą stronę1 – TZ), buńczuczny ideolog prolitewskiego prądu lokajskiego, zapiekły reakcjonista. I cios dobijający: antysemita, ogólne demoniczny typ.

wtorek, 27 kwiecień 2010 15:03

Tędy i owędy po Europie

Po nudnym i nieprzyjaznym, gdyż brudnym i nadętym jarmarcznym imperializmem Londynie Czechy,  jako  kraj i ludzie, jawią się sferą tyle egzotyczną, co oswojoną przynajmniej wyobraźnią.

 

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.