Jan Przybył

Jan Przybył

piątek, 24 wrzesień 2010 10:39

Glastonbury

Podróżując po Europie możemy znaleźć wiele miejsc tajemniczych, dziwnych czy wręcz niesamowitych. Jednym z nich jest niewątpliwie Glastonbury, niewielkie miasteczko w południowo-zachodniej Anglii, w hrabstwie Somerset. To właśnie tu krzyżują się najpopularniejsze wątki legendarne średniowiecznej Europy: legenda o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu oraz legenda św. Graala, przez tychże rycerzy poszukiwanego. W ogóle w Glastonbury historia do tego stopnia spleciona jest z legendą, że rozsupłanie tego węzła wydaje się rzeczą niemożliwą. Może nawet niepotrzebną.

czwartek, 23 wrzesień 2010 16:42

Biznespospolita

Śledząc uważnie kolejne numery "Opcji", zauważyłem, że coraz więcej miejsca poświęca się problematyce kultury. Temat jest mi tym bardziej bliski, że od lat wykładam historię kultury polskiej na jednej z warszawskich wyższych uczelni. Po powrocie z zagranicy natychmiast oddałem się lekturze mojego ulubionego miesięcznika i natrafiłem tam na kolejną porcję interesującego mnie materiału. Uwagę moją przykuł zwłaszcza jeden tytuł: Kultura a wolny rynek autorstwa p. Mateusza Machaja.

poniedziałek, 13 wrzesień 2010 13:13

Ukraina, Ukraina...

Obserwując na bieżąco wydarzenia na sąsiadującej z nami Ukrainie, nie mogę się powstrzymać od napisania tych kilku akapitów komentarza. Właśnie skończyło się przemówienie Lecha Wałęsy. Widziałem i słyszałem przemawiających Jerzego Buzka i Bronisława Komorowskiego. Słyszałem okrzyki "Polska", "Polska", wznoszone przez rozentuzjazmowany tłum na Placu Niepodległości w Kijowie. Pięknie.

poniedziałek, 30 sierpień 2010 10:58

Prawdziwy władca

Pisząc i mówiąc o Zmarłym, zapominamy o jednym: zmarł człowiek, w przypadku którego tytuły "z Bożej łaski" i "Pomazaniec Boży" nie były pustymi formułkami, występującymi w tytulaturze współczesnych monarchów, wykonujących jedynie wolę parlamentów i sprawujących głównie funkcje reprezentacyjne.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.