Zbigniew Dunin-Wilczyński

Zbigniew Dunin-Wilczyński

niedziela, 19 grudzień 2010 11:33

Legia Honorowa

Legia Honorowa - to wspomnienie bohaterstwa spod Jeny, Wagram, Somosierry, Smoleńska, pamiątka epopei opiewanej przez wieszczów, przekazywanej w rodzinnej tradycji. Owiana legendą wojen napoleońskich, w żadnym kraju poza Francją, nie jest tak ceniona i czcią otaczana, jak w Polsce. Świadomie niszczona po upadku Napoleona, noszona wbrew wszelkim zaka­zom, pozostała do dziś symbolem przyjaźni dwóch narodów.

piątek, 24 wrzesień 2010 10:27

Dwa dni prezydenta Wieniawy

1 lipca 1942 roku o godzinie 9 rano, generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, wcześniej mianowany przez rząd gen. Władysława Sikorskiego ambasadorem RP na Kubie, w przeddzień swojego wyjazdu na placówkę wyszedł na taras swojego mieszkania na trzecim piętrze domu przy Riverside Drive 3 w Nowym Jorku, ukląkł na krawędzi i przechylił się do przodu roztrzaskując się po chwili na bruku ulicy.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.