sobota, 31 lipiec 2010 13:46

Od redakcji

Napisane przez

Krucha postać w bieli naprzeciw wielkich rzesz ludzi... Łagodnie uśmiechnięty, wyciszony Benedykt XVI przyniósł nam bardzo wiele swoją krótką, trzydniową wizytą w Polsce.

Piękne, wielkie, wspaniałe dni! Przez te chwile żyliśmy sprawami naprawdę ważnymi, zyskaliśmy dystans wobec doczesności, dane nam było oderwać się od rzeczy miałkich, faktycznie nieistotnych. Papież, nasz Papież przywrócił sprawom właściwe proporcje, przypomniał o tym, co ważne; swoją wiarą, osobistą skromnością, pokorą podbił przy tym serca Polaków. My zaś obdarzyliśmy Go naszą radością, ufnością i miłością. Relacja między Papieżem Niemcem a Polakami stworzyła zupełnie nową jakość, sądzić nawet można, że zaskoczyła wszystkich. Tu, w Polsce bije serce chrześcijaństwa, tu właśnie w harmonii trwają wartości, które stworzyła i przeniosła przez wieki chrześcijańska Europa. Wartości zapominane i pogardzane gdzie indziej. I to stąd ? liczymy ? wyjdzie odrodzenie Europy. Nie jesteśmy peryferiami, stanowimyważną część Kościoła Powszechnego.

Od Okęcia przez Plac Piłsudskiego, krakowskie Błonia, po obozy Auschwitz i Birkenau ? każdy z etapów papieskiej pielgrzymki był, w różny sposób, istotny i poruszający. Tęczę zaś, która pojawiła się w tle uroczystości w tak tragicznym miejscu, jak Birkenau, zesłał pewnie Jan Paweł II, błogosławiąc nam i swojemu godnemu, wielkiemu następcy.
Redakcja

Wyświetlony 6108 razy

Więcej w tej kategorii: Kiedy prawdziwie Polacy powstaną »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.