poniedziałek, 30 sierpień 2010 09:32

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Znana aktorka Nicole Kidman od pewnego czasu chętniej czyta Pismo Święte niż scenariusze filmowe. Australijska piękność ma także osobistego nauczyciela religii ? profesora teologii. W wywiadzie dla contactmusic.com aktorka określiła katolicyzm za część swojego życia i dodała, że stara się uczęszczać regularnie na nabożeństwa. Najprawdopodobniej przyczyną rozwodu Nicole Kidman ze znanym aktorem Tomem Cruisem było właśnie wyznanie wiary. Po adopcji dzieci aktorka chciała wychowywać je w wierze chrześcijańskiej, ale na to nie zgadzał się jej mąż, scientolog.


***

 


Amerykański przedsiębiorca 15 lat temu zmienił imię i nazwisko ? od tego czasu oficjalnie nazywa się Jezus Chrystus. Obecnie amerykański sąd federalny podważył wcześniejszą zmianę tożsamości. Sprawa biznesmena, znanego niegdyś jako Petera Roberta Philipsa Jr. rozpoczęła się, gdy w 2003 roku Amerykanin kupił posiadłość w zachodniej Wirginii. Mimo że przedstawił swój paszport, prawo jazdy i kartę ubezpieczenia społecznego, władze odmówiły wpisania go do akt posiadłości. Zażądały również, aby uzasadnił zmianę danych osobowych i przyjęcie imienia syna Bożego. Amerykańskie prawo jest dość swobodne w zakresie i częstotliwości zmian imienia i nazwiska danego mieszkańca. Wyjątkiem od reguły są jedynie przypadki, gdy owe zmiany mają służyć łamaniu prawa. Adwokat Jezusa, przedstawiając przed sądem jego sprawę, określił swego klienta jako niepoprawnego dewota, który chciał jedynie podkreślić miłość do religii.


***


13 maja telewizja palestyńska nadała kazanie szejka Ibrahima Mudeirisa, zatrudnionego oficjalnie przez władze Autonomii Palestyńskiej. Szejk mówił: Wraz z powstaniem państwa Izrael, cały islamski naród został utracony, ponieważ Izrael jest rakiem atakującym ciało islamskiego narodu, a Żydzi są wirusem przypominającym AIDS, przez który cały świat będzie cierpiał. Wreszcie dowiecie się, że Żydzi stali za każdym konfliktem na świecie. My rządziliśmy światem niegdyś, i przez Allaha, dzień nadejdzie, gdy znów będziemy rządzić światem. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Ameryką. Nadejdzie dzień, gdy będziemy rządzić Brytanią i całym światem ? z wyjątkiem Żydów. Żydzi nie będą cieszyć się spokojnym życiem pod naszą władzą, ponieważ są perfidni z natury. Nadejdzie dzień, gdy wszystko będzie uwolnione od Żydów ? nawet kamienie i drzewa, które były przez nich skrzywdzone. Kamienie i drzewa będą czekały na muzułmanów, by wykończyli każdego Żyda.


***


Na początku czerwca w Las Vegas odbędzie się licytacja samochodu należącego niegdyś do papieża Jana Pawła II: ford escort GL z 1975 roku. Właścicielem jest Jim Rich, przedsiębiorca ze stanu Illinois, który kupił auto w 1996 roku za 102 tysiące dolarów. Klucze do auta wręczył mu osobiście Jan Paweł II. Pieniądze ze sprzedaży zasiliły konto Polskiego Domu Pielgrzyma w Watykanie. Rich może wzbogacić się nawet o pięć milionów dolarów (samo nazwisko właściciela auta oznacza po angielsku "bogaty").


***


Od wódki rozwija się mózg ? informuje rosyjski dziennik "Komsomolskaja Prawda". Gazeta powołuje się na wyniki badań szwedzkich naukowców. Zaznacza jednak, że tylko regularna konsumpcja alkoholu sprawia, iż pojawiają się nowe komórki nerwowe. Innymi słowy, pisze "KP", picie jest pożyteczne, gdyż dzięki nowym komórkom zwiększa się potencjał mózgu. Gazeta zwraca uwagę, że nie wszystko wygląda tak różowo, bowiem wraz z komórkami rośnie i pociąg do spirytualiów. Będące przedmiotem badań Szwedów, myszy rzeczywiście pozyskiwały nowe komórki. Jednocześnie jednak zaczynały one preferować wódkę zamiast wody. "Komsomolskaja Prawda" dochodzi do wniosku, że osiągnąwszy poprawę pracy mózgu, trzeba w czas, wysiłkiem woli, przystopować. By nie stać się zbyt mądrym alkoholikiem.


***


Międzynarodowa Parada Dumy Gejowskiej, która miała się odbyć w sierpniu w Jerozolimie, została odwołana. Plany jej zorganizowania wywołały falę sprzeciwów. Powstała nawet koalicja przedstawicieli różnych religii, którzy uznali m.in., że parada zniszczy turystykę religijną w Jerozolimie. Duchowni ostrzegali też, że takie zgromadzenie w tym mieście wywoła gniew Boga. Liderzy żydowskich organizacji liberalnych wyrazili natomiast poparcie dla parady i potępili koalicję liderów żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich, sprzeciwiających się wydarzeniu jako "profanacji Boga". Na wspólnej konferencji prasowej orzekli, że niespodziewany sojusz, do którego weszli dwaj rabini Izraela, patriarcha Michel Sabbah, katolicki arcybiskup Pietro Sambi i przywódcy muzułmańscy, protestujący przeciw paradzie jest nadużyciem religijnych autorytetów. O odwołaniu parady przesądził jednak brak zgody ze strony policji, zajętej procesem wycofywania się Izraela ze Strefy Gazy.


***


Przedstawiciele władz hrabstwa Tom Green (Texas, USA) podpisali się pod petycją w sprawie wybudowania prywatnego więzienia, w którym w ramach resocjalizacji zapoznawano by więźniów z nauką chrześcijańską. Zwolennicy tego pomysłu podkreślają, że chrześcijański punkt widzenia w aspekcie nawracania ludzi, którzy zeszli na złą stronę życia, może być bardzo pomocny w długotrwałym i często obecnie nieskutecznym procesie resocjalizacyjnym. Protestują przedstawiciele państwowych więzień, twierdząc, że obecnie nie należy wprowadzać zmian w traktowaniu więźniów. Rzecznik Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozdziału Państwa od Religii, Rob Boston, oświadczył, że wprowadzenie chrześcijańskiego nurtu do praktyki resocjalizacyjnej byłoby pogwałceniem konstytucji i jawnym promowaniem religii przez państwo. Prestiżowy Fundusz Becketa na rzecz Wolności Religijnej w oficjalnym odpowiedzi stwierdził zaś, że nie ma nic złego w planie wprowadzenie nauk chrześcijańskich do więzień, a ewentualne datki państwa i osób prywatnych na ten cel byłyby zupełnie naturalne i korzystne. Władze powiatu Tom Green, które wyszły z inicjatywą powstania prywatnych więzień chrześcijańskich, zdecydowanie wypowiedziały się w kwestiach finansowych. Potwierdzono, że blisko 28 milionów dolarów zostanie zebranych dzięki obligacjom powiatu, podatnicy zatem nie zostaną bezpośrednio obciążeni. Do prywatnych, chrześcijańskich więzień byliby przewożeni jedynie ci skazani, którzy wyrażą na to zgodę.


***


W Wielkiej Brytanii zdarza się, że lekarze przepisują pigułki antykoncepcyjne nawet dziesięciolatkom ? informują prof. Petr Helms i dr James Mc Lay z University of Aberdeen, analizujący dane ze szkockich gabinetów i klinik.

Wyświetlony 5943 razy

Więcej w tej kategorii: « Od redakcji List otwarty UPR »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.