wtorek, 31 sierpień 2010 19:16

Od redakcji

Napisane przez

Wraz z nadchodzącą wiosną chciałoby się napisać coś pozytywnego, budzącego nadzieje. Trudno jednak o to w państwie, które sprawia wrażenie rozkładającego się, przeżartego zgnilizną organizmu. Przeciętny obywatel dawno już stracił orientację w kłębowisku afer, w które wplątani są liczni przedstawiciele władzy, a częściowo i opozycji. O kolejnych nazwiskach zaś dowiadujemy się praktycznie codziennie. Wszystko to sprawia wrażenie jednej, obejmującą całą sferę publiczną megaafery i w sumie odczucie to nie jest mylne. Coraz bardziej oczywista staje się konieczność jakiegoś wielkiego przełomu, "nowego początku". Ale z drugiej strony nic takiego wydarzenia nie zapowiada. Skala zdewastowania państwa jest już bowiem tak wielka, że same wybory parlamentarne i prezydenckie nie wystarczą. Wezwanie do zbudowania IV Rzeczypospolitej godne będzie poparcia jedynie pod warunkiem wypełnienia go konkretną treścią. Jeśli rzecz zamknie się znowu w pustych, propagandowych hasłach, zmarnowana zostanie kolejna szansa.
Łatwe jest tym razem złożenie daniny obyczajowi prima aprilis. Gdybyśmy to wymyślili, pomówiono by nas o nadmiar fantazji: oto senator Andrzej Chronowski najpierw gromko oburzał się, że ktoś go podsłuchuje, a później przypomniał sobie, że tym kimś jest... on sam. Z kolei premier podał z góry (to ewenement na skalę światową!) datę swego przejścia do opozycji.
Optymistycznie więc nie jest, ale śmiesznie na pewno.

Redakcja

Autorów i współpracowników "Opcji" zapraszamy na nasze doroczne spotkanie, które odbędzie się tym razem 7-8 maja w ośrodku wypoczynkowym w Sadkowie pod Wrocławiem. Zapewniamy dojazd mikrobusem z dworca głównego we Wrocławiu oraz noclegi. Będzie również możliwość popływania rowerem wodnym lub kajakiem.
Szczegóły podamy w adresowanych do Państwa indywidualnie zaproszeniach.

Wydawca i redakcja
Wyświetlony 6169 razy

Więcej w tej kategorii: Wiadomości nieparlamentarne »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.