czwartek, 30 wrzesień 2010 10:06

Wielka budowla socjalizmu

Napisane przez

Wiele osób pamięta jeszcze powstawanie wielkich budowli socjalizmu, takich jak Huta Warszawa czy Katowice, budowa Dworca Centralnego w Warszawie, wielkie potężne zakłady przemysłowe, Petrochemia Płock itp., itd., może nawet wśród Czytelników tego artykułu są ludzie, którzy uczestniczyli w ich budowie...

 

Czasy się zmieniły, Polska w jakiś sposób również, a jednak u niektórych polityków ? szczególnie tych, którzy byli zaangażowani w poprzedni system polityczny ? widać w dalszym ciągu chęć kontynuowania tej marnotrawnej i nikomu niepotrzebnej tradycji.
Chciałbym pokazać szanownym Czytelnikom, jak to premier Leszek Miller postarał się o postawienie kolejnej wielkiej budowy socjalizmu, może nieco niewidocznej dla zwykłego obywatela, ale zawsze wielkiej.
Zacznę może od przypomnienia expose premiera Leszka Millera, który 25 października 2001 roku powiedział, że rząd stworzy przyjazne środowisko dla realizacji programu informatyzacji kraju. Będzie to ważny krok w tworzeniu podstaw dla budowy społeczeństwa informacyjnego. Niedostateczny dostęp do nowoczesnych narzędzi informatycznych będzie traktowany jako jedna z oznak ubóstwa.
Zaledwie parę tygodni temu sejm przegłosował, że zarówno indywidualni odbiorcy, jak i studenci oraz placówki kultury będą zwolnieni z płacenia podatku VAT za korzystanie z Internetu, nakładając jednocześnie taki podatek w wysokości 22% na przedsiębiorców.
Zapewne studenci, jak i "indywidualni odbiorcy" Internetu po usłyszeniu pierwszej części tej wiadomości uśmiechnęli się i zatarli ręce ze szczęścia, że jednak oni podatku płacić nie będą musieli. Czy jednak na pewno jest się z czego cieszyć? Może najpierw należałoby postawić sobie pytanie, kto dostarcza usługi internetowe dla indywidualnych użytkowników, czy aby nie są to jakieś przedsiębiorstwa?
A jeżeli przedsiębiorstwa będą musiały odprowadzić 22% haracz do państwowej kasy, to czy pogodzą się z tym ot, tak sobie, czy też będą może chciały odbić sobie te straty poprzez wprowadzenie w najbliższym czasie podwyżki cen za swoje usługi? Indywidualny odbiorco, ty się tak nie ciesz, zamiast podatku będziesz miał podwyżkę! Wynika z tego, że premier, wielki obrońca ludzi ubogich i przyjaciel najbogatszych będzie odpowiedzialny za niedostateczny dostęp do nowoczesnych narzędzi informatycznych, a co za tym idzie ? przyczyni się do zwiększenia ubóstwa naszego społeczeństwa.
(?)
Tomasz Pąpka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wyświetlony 6425 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.