czwartek, 11 listopad 2010 20:22

Dlaczego UPR ma niskie poparcie?

Napisane przez

30 września odbył się w Warszawie protest taksówkarzy przeciwko zapowiedzianej konieczności montowania od początku 2004 roku kas fiskalnych. W ich rozumieniu urządzenie to nie jest potrzebne, ponieważ posiadają już odpowiednie do rozliczania się z klientami i urzędami. Dlatego przyjechali tłumnie do stolicy.

Unia Polityki Realnej, nie będąc stroną w sporze, poparła punkt widzenia taksówkarzy, widząc w kasach kolejny element rosnącego fiskalizmu państwa, co samo przez się oznacza mniej wolności gospodarczej. Z punktu widzenia zwolennika wolnego rynku będzie to miało w taki czy inny sposób wpływ na wzrost bezrobocia. O tym na tych łamach nie trzeba nikogo przekonywać. Poparcie UPR miało formę pikiety grupy zwolenników przed gmachem Kancelarii Prezesa Radu Ministrów. Pikiety pokojowej, zgodnej z prawem, na którą wydano stosowne zezwolenie. Podczas jej trwania obyło się bez demolowania otoczenia, uczestnicy ograniczyli się do haseł sprzeciwiających się projektowi kas fiskalnych (widząc pewnie, że i tym razem na taksówkarzach się nie skończy; obecnie kasę musi mieć każdy sklep i kiosk, i używać jej nawet do rejestracji sprzedaży choćby ołówka czy paczki zapałek).
Cała akcja przed Kancelarią odbyła się na chodniku, bez wychodzenia na ulicę, bez utrudniania ruchu przechodniom, czyli tak jak zobowiązała pikietujących policja, znajdująca się po drugiej stronie ulicy. W trakcie trwania akcji, w tle powiewających flag Polski i UPR, pomiędzy transparentami w stylu: Mniej podatków, więcej pracy krótkie oświadczenie wygłosił prezes UPR Stanisław Wojtera. Po akcji uczestnicy spokojnie, w małych grupach, przeszli w kierunku biura partii, skąd rozeszli się do domów. Ci, którym było po drodze, skręcili do domu wcześniej.

(?)
Marek Janik
Wyświetlony 6755 razy
Więcej w tej kategorii: « Złudne szaty króla Walka o bilety »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.