niedziela, 31 styczeń 2010 21:08

Amerykańska Mamuśka (XVI): Liga

Napisane przez
iąta minuta: Tak, proszę państwa, to nie pomyłka! Zawodnik Tygrysów wybiegł za piłką na sąsiednie boisko. Za nim leci reszta drużyny oraz ich przeciwnicy. Tymczasem na sąsiednim boisku toczy się zacięta walka między Smokami a Wężami, chwilowo zdezorientowanymi wtargnięciem obcych zawodników w ich pole karne. Ale oto za zawodnikami wbiegają trenerzy... jest gwizdek i mamy rzut wolny dla Pum.


6 minuta: Zawodniczka Tygrysów obrywa piłką w głowę i dostaje ataku histerii. Trener wynosi ją z boiska.
7 minuta: GOL!!! Co za akcja! Tygrysy wygrywają 5:1!

8 minuta: I znowu GOL!!! Obrońca Pum strzelił go do własnej bramki. Ale to nic, ojciec pociesza zawodnika, to jego pierwszy gol w lidze jesiennej.

Codziennie wiosną i jesienią na kilku przyszkolnych boiskach rozgrywane są mecze ligi piłkarskiej. Najmłodsi zawodnicy mają cztery lata, grają w mieszanych, damsko-męskich drużynach. Regularnej wielkości boisko podzielone jest na sześć mniejszych, na każdym dwójka trenerów próbuje okiełznać swoich podopiecznych. Trenerzy to rodzice, którzy zgłosili się na ochotnika. Wokół boisk, na kocach bądź rozkładanych krzesełkach rozsiadają się kibice. Niektórzy w ten sposób spędzają pół soboty, oglądając mecz za meczem. W każdym występują kolejni członkowie rodziny. Rodzeństwo zawodników, znudzone kibicowaniem, okupuje szkolny plac zabaw. Po udanym ? jak zawsze ? meczu, wszyscy dostają coś słodkiego, po zakończonych rozgrywkach zaś każdy zawodnik otrzymuje zasłużony (a jak!) medal i dyplom. Oprócz słodyczy i medali, zawodników oczywiście motywują też słowa trenera: Good job (dobra robota), jak się uda kopnąć piłkę, a Nice try (niezła próba), jak nic z tego nie wyjdzie.

(?)
Wyświetlony 3496 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.