sobota, 13 luty 2010 20:10

Mentalność smarkaczy

Napisane przez
Nasz świat nie ma przed sobą przyszłości, tylko większość ludzi jeszcze o tym nie wie. Albo inaczej: jutro naszego świata już dziś skąpane jest we krwi, choć owa krew ma póki co wymiar idei, owiniętej w tępotę człowieka nieumiejącego dostrzec konsekwencji odłożonych w czasie.

Polska edycja ?Momentu prawdy? emitowana jest w Polsce na antenie ?Polsatu? od paru miesięcy. Program prowadzi Zygmunt Chajzer (?Lato z radiem?, ?Sygnały dnia?, ?Idź na całość?). W życiu prywatnym mąż, ojciec i dziadek.

 
Wspominam o tym, o życiu prywatnym prezentera, albowiem tym razem właśnie prywatność uczestników show stała się celem czy ? ujmując rzecz bardziej dosadnie ? karmą, tuczącą złaknioną rozrywki telewizyjną gawiedź.
 
Idzie to tak, że chętni odpowiadają przed programem na około sto pytań, przy czym z założenia muszą na zadane pytania odpowiedzieć niezgodnie z prawdą. W tym czasie wariograf mierzy oraz rejestruje głębokość i częstotliwość oddechu delikwenta, jego puls, ciśnienie krwi oraz przewodnictwo elektryczne skóry. Te reakcje fizjologiczne pozwalają specjalistom orzec, czy pytany mówi prawdę, czy kłamie.
 
Natomiast podczas nagrania (show nie jest emitowane na żywo) naszemu bohaterowi (bohaterce) prowadzący zadaje od kilku do kilkunastu pytań (maksymalnie 21) ? jeśli wszystkie odpowiedzi okażą się prawdziwe, można wygrać nawet 250.000 złotych.
 
I dla tych pieniędzy uczestnicy programu spowiadają się publicznie ze swego życia, wydobywając na jaw jego najbardziej intymne szczegóły. Sprawiają przy tym wrażenie, jakby nie zdawali sobie sprawy, że ewentualne skutki ujawnienia kompromitujących detali może rozsadzić ich życie osobiste, rodzinne czy zawodowe. Jakby ta świadomość do nich nie docierała. Ja w każdym razie tak opętańczej dawki masochistycznego ekshibicjonizmu emocjonalnego (bo właśnie o emocje oparta jest ta ?gra?) jeszcze w polskiej telewizji nie oglądałem.
 
?Czy w dzieciństwie znęcałeś się nad swoją młodszą siostrą i sprawiało ci to satysfakcję? Czy uprawiałeś kiedyś seks z kimś, kogo imienia nawet nie znałeś? Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że odejdziesz od żony jeśli z biegiem lat straci urodę?? ? to próbka jednej z łagodniejszych indagacji.
 
(?)
Wyświetlony 3022 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.