wtorek, 16 luty 2010 18:13

Prawy Margines

Napisane przez

Do następnych wyborów ponad rok. Czas jest na czyszczenie pola przed kolejną bitwą, którą Partia Orków (PO) stoczy z mieszkańcami Śródziemia. Co zrobi PO? 1. Zmieni statut IPN, tak aby powołać innego prezesa niż Kurtyka; 2. Doprowadzi do zmiany zarządu TVP; 3. Zmieni szefa CBA; 4. Dokona rekonstrukcji rządu; 5. Sprzeda gazetę ?Rzeczpospolita?.

 
 
Wystartował Wielki Wyścig Prezydencki 2010 w składzie:
1. Lech Kaczynski pod hasłem: Wydłużyć kadencję albo po prostu wydłużyć.
2. Donald Tusk: Niech liczą się tylko sondaże!
3. Andrzej Olechowski: Ile można na tym zarobić?
4. Jolanta Kwaśniewska: Każda Polka głosuje na Olka albo Bolka.
 
Inni kandydaci haseł na razie nie mają. Guru lewicy, Włodzimierz Cimoszewicz, chce do Brukseli, bo woli stanowisko sekretarza od prezydenta. Dariusz Rosati łyka łzy, a Lech Wałęsa niczego nie wyklucza. Gdzie jesteś, ?czarny koniu??
 
W tle głównego nurtu platformersko-pisowskiego widać ?Przyczajonego Tygrysa? Rafała Dutkiewicza oraz ?Ukrytego Smoka? ? Pawła Piskorskiego. ?Tygrys? postanowił przyczaić się jeszcze bardziej i ogłosił rezygnację z planów politycznych na rzecz rozwoju Wrocławia. Wicepremier Grzegorz Schetyna ocenił to jako rozsądną decyzję.
 
?Smok? bryluje zaś w mediach i straszy, że za rok już wybory. Przypomina, że jego dziadek był w SD, bo prowadził zakład wyrobu rękawiczek. Czy w tych dziadkowych rękawiczkach uda mu się ?załatwić? Tuska? Chyba szykuje się jakaś mokra robota.
 
Kazimierz ?Kazik? Marcinkiewicz w wyborach do parlamentu europejskiego udziału nie brał, ale wygrał. Wyborcy uznali, że jak ktoś ma nazwisko Marcinkiewicz, to musi być dobry i basta! Na Śląsku kilkudniowy członek PO, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz został poparty przez elektorat, pomimo startu z przedostatniego miejsca na liście Na pierwszym miejscu był słynny koń Kaliguli ? Incitatus. On też uzyskał poparcie elektoratu. Zdecydował się jednak wycofać, gdyż od Brukseli woli owies i Wielką Pardubicką.
 
(...)
Wyświetlony 5455 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.