czwartek, 18 luty 2010 21:44

Prawy Margines

Napisane przez

Cała Polska czeka na wybory do Europarlamentu, gdyż dopiero po nich zaczną się podobno śmielsze działania rządowe. Czekają nas zmiany personalne w gabinecie premiera Tuska, propozycje nowych ustaw (m.in. medialna) i nowelizacja budżetu. Minister Jacek Rostowski poinformuje, że jest dziura budżetowa (zwana będzie dziurą Rostowskiego, albo Rostowski hole) i deficyt w roku 2009 wyniesie 35 miliardów złotych (zamiast 18 mld). Po uchwaleniu nowelizacji budżetu minister odda się do dyspozycji premiera, który przyjmie jego rezygnację. Wszystkie zarzuty dotyczące uchwalenia nierealistycznego budżetu spadną na ministra finansów i Tusk wyjdzie z tego zamieszania czysty.

 
 
A same wybory? Prawdopodobnie Platforma wygra z PiS w stosunku 2:1. Sprawnie poprowadzona polityka unikania drażliwych tematów lub otwarte wyjście ofensywne, jak w przypadku debaty ze stoczniowcami, było dobrym posunięciem wyborczym. PiS nie potrafił znaleźć metody pokazania błędów PO w sprawowaniu władzy przez ostatnie 500 dni. Platforma wygrywa.
 
 
Wygrała również w Sopocie, gdy mieszkańcy w referendum nie odwołali prezydenta Karnowskiego. Tam PiS również przegrał. Dziwne, bo w ogóle przed referendum nie widać było żadnego działania partii Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa wyglądała na łatwą do wygrania i pewnie dlatego JK ją zlekceważył.
 
 
?Autorytety? załamują ręce nad brakiem społecznego poparcia dla idei świętowania 4 czerwca jako sukcesu narodowego. A dlaczego  nie świętować spotkań w Magdalence? Na afiszu byłby Wałęsa, Michnik i Kiszczak pijący bruderszaft. Naród, który za kołnierz nie wylewa, mógłby kupić taki pomysł.
 
Czy Lech Wałęsa flirtuje z Libertasem czy też Libertas z Wałęsą? I czy to prawda, że za ten flirt otrzyma milion złotych? Odpowiedź zna pewnie tylko Czesław Kiszczak, który zdenerwował się niedocenianiem jego roli w wyzwalaniu Polski i wypalił, że to on obalił komunizm w Polsce, a wcześniej załatwił Gomułkę i Gierka. Panie Czesławie, a co z Wojciechem Jaruzelskim? Kto jego załatwił?
 
(?)
Wyświetlony 4320 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.