czwartek, 18 luty 2010 22:50

Prawy Margines

Napisane przez

Pan Waldek się nie boi i winę za kryzys zrzuca na banki. A to, że opcje walutowe, a to że nie chcą dawać kredytów, a to że za dużo kredytów udzieliły. Na dodatek jeszcze we frankach, a mogłyby przecież w ?waldkach?. Niezadługo ujrzymy pewnie pana wicepremiera na demonstracji pod sztandarem ?Nie będziemy płacić za wasz kryzys?. Bo niby dlaczego PSL ma płacić za błędy koalicji? ?PSL ma swoje zasady? ? powiedział wicepremier w wywiadzie dla GW, i w związku z tym: ?..W ramach oszczędzania od siebie w piątek podpisałem decyzje zamrażające wynagrodzenia zarządom w kampaniach węglowych??. To się nazywa oszczędzanie od siebie!

 
PSL chciałoby być wyrzucone z koalicji przez PO. Za cokolwiek. Mogą to być opcje walutowe, podatek Belki, Ochotnicze Straże Pożarne czy nawet bon-moty posła Kłopotka (któremu marzy się kariera Palikota). Wystarczy przypomnieć, że koalicja SLD?PSL upadła z powodu glosowania przez PSL przeciwko wprowadzeniu winiet drogowych (kto pamięta jeszcze polskiego ?Winietu? ? ministra transportu drogowego Marka Pola?). PO nie jest jednak tak naiwne, i pomimo prezentowania przez Pawlaka różnych pomysłów niezgodnych z pomysłami Platformy nie daje się sprowokować.
 
 
 
Parlamentarzyści różnych opcji, Dariusz Rosati (obecnie Centrolewica, b. członek PZPR), Adam Bielan (PiS), Tadeusz Zwiefka (PO) dają ?maluczkim? lekcje postrzegania prawa. Kampania wyborcza do europarlamentu jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, ale oni już występują na plakatach i bilbordach. Nie jako kandydaci, ale szeroko reklamują Unię Europejską i różne formy aktywności z nią związane. Wszyscy z pewnością chcieliby popływać na ?łódce Bols?.
 
 
 
W tle wyborów europarlamentarnych stoi pytanie, co dalej z prezydenturą Lecha Kaczyńskiego? Czy jest on zdolny do walki o reelekcję? A może PiS poprze Rafała Dutkiewicza? Staje się on dla PO ?persona non grata? i we Wrocławiu trwa wielkie polowanie czy też, jak mówi się, ?grillowanie? konkurenta Platformy.
 
 
 
Tymczasem na bazie majątku SD tworzy się PO-bis. Też ma trzech tenorów: Paweł Piskorski, Andrzej Olechowski i Robert Smoktunowicz. Pewnie ich pomysł polityczny skończy się na ?komercjalizacji? majątku Stronnictwa Demokratycznego.
 
 
 
Sen o IV Rzeczpospolitej skończył się. Skończył się w sądzie sprawą o zniesławienie za pomówienie o ?obniżanie alimentów?. Trzeci bliźniak okazał się podrzutkiem.
 
 
(?)
Wyświetlony 5427 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.