czwartek, 18 luty 2010 22:54

Polscy europosłowie zawiedli

Napisane przez
Jerzy Buzek i Jacek Saryusz-Wolski są wśród polskich parlamentarzystów, którzy głosowali przeciwko upamiętnieniu rotmistrza Witolda Pileckiego.

22 polskich eurodeputowanych głosowało w Parlamencie Europejskim zgodnie z interesami unijnych eurokratów, czyli przeciwko uznaniu rocznicy śmierci Witolda Pileckiego za Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmami. Pilecki to wielki polski bohater, znany na całym świecie (?ochotnik do Auschwitz? i ofiara UB). Polacy głosowali zgodnie z wytycznymi szefów ich kół parlamentarnych w Parlamencie Europejskim.

 
? Polscy eurodeputowani, głosujący przeciwko uhonorowaniu jednego z największych bohaterów najnowszej historii swojego kraju: tego nie wolno zbagatelizować ani pozostawić bez wyciągnięcia surowych konsekwencji ? stwierdza dr Jerzy Bukowski reprezentujący Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.
 
Chodzi o następujące osoby:
 
Z Platformy Obywatelskiej: Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski, Janusz Lewandowski, Zbigniew Zaleski, Bogusław Sonik, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Tadeusz Zwiefka; PSL: Czesław Siekierski; SLD: Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki; Socjaldemokracja Polska: Genowefa Grabowska; Demokraci.pl: Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski, Janusz Onyszkiewicz; Unia Pracy: Adam Gierek; Stronnictwo Demokratyczne: Paweł Piskorski; Stronnictwo Piast: Jan Masiel; Nie zrzeszeni: Marek Czarnecki.
 
Jedynie wśród europosłów kojarzonych z PiS-em nie było żadnego, który głosowałby przeciw. Zwraca uwagę obecność na powyższej liście Bogusława Sonika.
 
Na stronie Bogusława Sonika (http://www.boguslawsonik.pl/dlaprasy.php) znajdujemy zapewnienia, że poseł angażował się w popularyzację zasług rotmistrza Pileckiego i oświadczenie, w którym czytamy m.in.: Oczywistą intencją wszystkich posłów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w Parlamencie Europejskim było i jest uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Problem w tym, że jak wynika ze stenogramów udostępnionych na stronie europoseł Foltyn-Kubickiej (http://www.foltynkubicka.pl/pl/c2VsZWN0ZWR8ODd8c3Vic2-VsZWN0ZWR8MTU1Mw==/subpage.php) głosowania były dwa i w pierwszym Sonik się wstrzymał, a w drugim głosował przeciw, co tym bardziej trudno wytłumaczyć pomyłką. Pozostali europosłowie PO (z wyjątkiem Małgorzaty Handzlik i Filipa Kaczmarka) i PSL głosowali przeciw zarówno w pierwszym, jak i drugim głosowaniu. Warto w tym miejscu nadmienić, że dwóch europosłów kiedyś związanych z PSL, a teraz PSL ?Piast? (Janusz Wojciechowski i Zdzisław Podkański) w obu głosowaniach głosowało za.
 
Teraz europosłowie tłumaczą się błędem technicznym, bo im w gruncie rzeczy wstyd, gdy sprawa wypłynęła. Jakoś wytłumaczyć się wypadało, ale przecież, gdyby nie umieli głosować, to tym bardziej nie nadają się do Parlamentu Europejskiego!

(...)

Wyświetlony 5295 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.