piątek, 19 luty 2010 14:15

Prawy Margines

Napisane przez

... panie Waldku, Pan się nie boi

Dwie trzecie Sejmu za Panem stoi
Panie Waldku, Pan się nie boi
Cały naród murem za Panem stoi.
 
Piosenka sprzed lat ponad 15?, a ciągle aktualna. Wydaje się wszystkim, że kontekst się zmienił, ale czy aby na pewno?
 
PSL wygrał wybory prezydenckie w Olsztynie (przy pomocy PiS i SLD) i się zaczęło. Najpierw sprawa Pawlaka, później sprawa Misiaka. Nie jest to sytuacja nowa ani zaskakująca. Taki chocholi taniec obserwujemy po każdych wyborach. Niesione na sztandarach hasła sanacji, odnowy moralnej są ważne i istotne tylko podczas kampanii wyborczej. Później następuje podział łupów wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Gdy przychodzą polityczne przesilenia, takie jak w przypadku Olsztyna, następują wewnętrzne porachunki. Wychodzą na jaw małe i większe przekręty. Następuje erozja układu władzy. Tak powoli zaczyna się kruszyć koalicja i cały obóz PO. Czy przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego odbędą się wybory do Sejmu?
 
Misiek mordo Ty moja! Tak teraz mogą witać się parlamentarzyści Platformy.
 
*
Dał mi słowo honoru, że to kontrakt non profit, powiedziała Julia Pitera na temat kontraktu firmy Misiaka ? Work Service ? z Agencją Rozwoju Przemysłu, którego przedmiotem było pośrednictwo pracy i szkolenia dla zwalnianych stoczniowców w Gdyni i Szczecinie. Kontrakt opiewał na niewielką sumkę 48 mln złotych (dla dwóch firm: Work Service i DGA). Czy chodziło o non profit dla stoczniowców? ?Ty Miśku, Ty? ? (cytat z filmu ?Miś? w reżyserii S. Barei).
 
PSL oburza się na krytykę, jaka się przetoczyła przez media w związku z jego wieloletnim zachowaniem zgodnym ze standardami SLD ? Swoim Ludziom Dobrze. Koronnym argumentem obrony jest stwierdzenie, że wszyscy tak robią. Niestety, to prawda, ale przynajmniej się bardziej wstydzą. Przy tej okazji nie poruszono w ogóle problemu istnienia Ochotniczych Straży Pożarnych?, które już w zasadzie nie gaszą żadnych pożarów, chyba że chodzi o pożeranie rożnego rodzaju państwowych i samorządowych dotacji. Są swoistym przedłużeniem PSL pod innym, niepolitycznym szyldem.
 
*
Zapłodnienie in vitro, testament życia (czyli eutanazja), korupcja władzy (Pawlak, Misiak i pobratymcy) podnoszone jako czołowe tematy w mediach przykrywają najważniejszy obecnie dla Polaków problem, jakim jest gospodarka. Problemy rynków finansowych przeszły już w sferę gospodarki realnej. Najcięższy będzie drugi i trzeci kwartał bieżącego roku.
 
(?)
 
Wyświetlony 5249 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.