sobota, 20 luty 2010 18:43

Prawy Margines

Napisane przez
Kto się rzucił do świętowania Okrągłego Stołu? Oczywiście beneficjenci. Dawni komuniści, obecni postkomuniści, cały kwiat Unii Wolności i różnej maści pożyteczni idioci. PiS i PO dyskretnie starały się nie rzucać w oczy.
Jedynym efektem obchodów 20. rocznicy OS jest obłęd Władysława Frasyniuka (pożyteczny idiota?). Była legenda Solidarności zaproponowała postawienie pomnika Jaruzelskiemu. Jako dowód polskiej hańby?
 
Andrzej Wajda ogłosił zamiar nakręcenia filmu o Lechu Wałęsie o roboczym tytule ?Człowiek nadziei?. W latach osiemdziesiątych był nadzieją Polaków na nową Polskę, w latach 90. nadzieją SB-ków na PRL, a dziś? Dziś jest nadzieją Adama Michnika na powrót do przeszłości.
 
Tak jak przewidywaliśmy, ruszyło z kopyta bezrobocie. Przed wiosną powinno przekroczyć 12%. Złotówka rekordowo słaba. Zatrute opcje walutowe doprowadzą do wstrząsów system bankowy. Który bank zbankrutuje pierwszy? Czy Polska jest na to przygotowana?
Pęka koalicja PO-PSL. Waldemar Pawlak gra rolę wyzwoliciela polskich firm od opcji, z przekonaniem, że i tak nic nie zrobi, ale grunt pod kolejne wybory już jest przygotowywany.
 
PO straciła image medialnej nowości i miłości. Powoli przyklejane jest do niej słowo kryzys. Spadek notowań Platformy nie będzie dziełem błędów personalnych (Ćwiąkalski, Czuma...), awantury o samolot czy krzesło, ale pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Rozpoczną się niesnaski, awantury personalne, rekonstrukcja rządu, ucieczka do Brukseli części ministrów (podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego)?.i powolny koniec Platformy w jej obecnym kształcie.
 
Media już rozpoczęły casting na nowe twarze. Niektóre z nich to odświeżeni weterani walk partyjnych, jak Paweł Piskorski, którego come-backiem dyskretnie opiekują się Olechowski i Czempiński (jeden jest generałem służb specjalnych, a drugi byłym ministrem ? a może na odwrót?). Piskorski wykonuje powrót do przeszłości poprzez przejęcie kontroli nad Stronnictwem Demokratycznym, partią-satelitą nieboszczki PZPR, którego wianem są liczne nieruchomości w centrach dużych miast. Cel, który przed nim postawiono: zastąpić PO na scenie. Przyglądajmy się, jakie media będą go promowały.
 
PiS zagubił się kompletnie w opozycji. Kilkumiesięczne przygotowanie do kongresu i pisanie w odosobnieniu programu partii przez Jarosława Kaczyńskiego zakończyło się wielką klapą. Wystarczył jeden ruch Palikotem, aby przykryć cały PiS. Kampania medialna zatytułowana w pierwszej części ?Człowiek z cyny?, a w drugiej ?Aniołki Jarka-Charliego? nie wzbudziła szerszego zainteresowania.

(...)

 
Wyświetlony 5968 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.