wtorek, 23 luty 2010 12:06

Prawy Margines

Napisane przez

Idzie luty ? podkuj buty. Przydadzą się, aby powitać okrągłą rocznicę okrągłego stołu. Stół był okrągły, z wielką dziurą w środku. Po latach na wierzch wychodzą głównie kanty. Taki kant można ładnie potraktować z buta. Zwłaszcza podkutego.

 
Tymczasem w gospodarce lekko nie będzie. Wzrost PKB w okolicach 1-2% (z ryzykiem wejścia w recesję), wzrost bezrobocia do ok. 12% (czyli dodatkowe 500 tysięcy osób bez pracy). Do tego zatory płatnicze i bankructwa firm. Rekordowo wysokie wahania złotego.
 
Jaki będzie ten rok 2009? Huczne obchody Okrągłego Stołu? Radosna pamięć o 35%-procentowej demokracji podczas wyborów czerwcowych 1989? Dwudziesta rocznica wybrania Jaruzelskiego na Prezydenta? Dużo tych rocznic. Może więc po prostu Rok 2009 nazwiemy Rokiem Konfidenta? Zapowiada się bowiem kontratak donosicieli i wszelkiej maści TW. Wszystko zaś odbywa się pod auspicjami Kościoła, który, nie oczekując skruchy i żalu za grzechy, udziela hurtowego rozgrzeszenia.
 
?Kościół, Lewica, Dialog? ? tak pisał ponad 20 lat temu Adam Michnik. Od dialogu nastąpiło przejście do współpracy. Warszawskie siostry elżbietanki wydzierżawiły na 30 lat obiekt po byłym szpitalu przy ulicy Goszczyńskiego na warszawskim Mokotowie spółce, której szefuje Wiesław Kaczmarek (członek PZPR i SLD, minister w rządach Cimoszewicza i Millera). Inne nazwiska wspólników to Ireneusz Nawrocki (członek SZSP i organizator bojówek atakujących zebrania opozycji w końcu lat siedemdziesiątych, prezes PZU Życie w okresie rządów lewicy) i Tadeusz Sawic (w latach siedemdziesiątych przewodniczący Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, szef Wydziału Kultury KC PZPR, jeden z założycieli upadłego Savim-Banku).
 
JP Morgan, jeden z największych banków świata, w ostatnich miesiącach ubiegłego roku zainteresował się Polską, a zwłaszcza polską złotówką. Zainteresowanie zostało odwzajemnione i JP Morganem zainteresowało się Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego, a nawet słynna polska prokuratura. Zainteresowani tym, aby to zainteresowanie nie osłabło, a nawet namiętnie kwitło, zgłaszamy postulat, aby polska prokuratura użyła ze swojego arsenału ars amandi słynny środek zwany ?aresztem wydobywczym?. Działalność JP Morgana w Polsce nadzoruje m.in. pan Cezary Stypułkowski, który zna dobrze polską prokuraturę, ale z ?aresztem wydobywczym? przyjemności jeszcze nie miał.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) poczuł się zagrożony działalnością Bernarda Madoffa, który zdefraudował ok. 50 miliardów dolarów. Madoff przyjmował wpłaty od nowych klientów i wypłacał je wraz z jakimś tam zyskiem starym klientom. Nikt nie lubi konkurencji, ani ZUS, ani amerykański Social Security Service. Madoff trafił, więc za kratki. To co w przypadku Madoffa okazuje się przestępstwem, w odniesieniu do instytucji państwowych jest działalnością społeczną.
 
Marek Jurek na Prezydenta RP? Taki jest podobno pomysł grupy skupionej w partii Prawica RP. Były, nieudany marszałek Sejmu szans nie ma żadnych, ale po przegranej Lecha Kaczyńskiego chciałby stworzyć ruch wokół własnej osoby. Warto mu przypomnieć, że już raz zrobił ruch prezydencki. Jako poseł OKP w sejmie kontraktowym, w lipcu 1989 roku, poprzez świadome opuszczenie głosowania, umożliwił wybór Wojciecha Jaruzelskiego na Prezydenta PRL.
 
(...)
Wyświetlony 5786 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.