wtorek, 23 luty 2010 12:10

Pan Józef Sebesta Marszałek Województwa Opolskiego

Napisane przez

Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej

www.ospn.opole.pl

45-036 Opole, ul. Luboszycka 1a/2
 
Opole, dnia 5 stycznia 2009 r.
 
Pan Józef Sebesta
Marszałek Województwa Opolskiego
OPOLE, ul. Piastowska 14
 
Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej zwraca się do Pana Marszałka ze stanowczym protestem przeciwko skandalicznemu sposobowi dysponowania przez urzędników z Platformy Obywatelskiej podległymi im placówkami kulturalnymi.
 
Nie tak dawno temu, w końcu października ub.r., pod naciskiem władz Platformy Obywatelskiej Prezydent Miasta Opola Ryszard Zembaczyński odmówił udostępnienia sali w opolskim ratuszu i innych miejskich placówkach na spotkanie mieszkańców miasta z historykiem młodego pokolenia drem Sławomirem Cenckiewiczem, znanym ze swej publikacji na temat agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy.
 
Starosta Raciborski Adam Hajduk z PO odmówił udostępnienia sali na 10 minut przed spotkaniem Anny Walentynowicz z młodzieżą szkolną. Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński, również z PO, w ostatniej chwili wycofał się z uzgodnionego udostępnienia ośrodka kultury na międzynarodową konferencję pn. ?Przezwyciężyć zmowę okrągłego stołu?.
 
Dziś dowiadujemy się, że 29 stycznia br. w ramach Trzeciego Opolskiego Karnawału Filozoficznego w podległej Panu placówce ? Muzeum Śląska Opolskiego, wykład pt.: ?Ból i Cierpienie? (?!) ma wygłosić wieloletni agent służby bezpieczeństwa Bartłomiej Kozera. Przypominamy, że już w ubiegłym roku OSPN protestowało, gdy osobnik ten, znany wcześniej jako wysoki rangą aparatczyk partyjny, wysługujący się reżimowi komunistycznemu, miał wygłosić w ratuszu wykład inauguracyjny w Święto Niepodległości.
Nawiasem mówiąc, zastanawiająca jest rola dyrektor Urszuli Zajączkowskiej, kierującej tą placówką. Wówczas, wypowiadając się publicznie na temat Bartłomieja Kozery, nie dostrzegała niczego niewłaściwego w jego komunistycznej biografii. Jeszcze bardziej urąga zasadom przyzwoitości jej postawa dziś, gdy wiadomo już, że był on donosicielem.
 
Oczekujemy na prawidłową reakcję ze strony Pana Marszałka, jak w przypadku stanowczej interwencji ze strony wiceprezydenta A. Karbowiaka wobec podjętej przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Rafała Poliwodę próby promowania dewiantów w ramach tzw. żywej biblioteki.
 
Uważamy za skandaliczne i niedopuszczalne, by placówki mające służyć obywatelom jako miejsca edukacji publicznej za sprawą niejasnych i podejrzanych powiązań udostępniane były donosicielom i dewiantom, odmawiano zaś ich osobom głoszącym młodemu pokoleniu Polaków prawdę o najnowszej historii naszego kraju.
 
Mamy nadzieję, że wpłynie Pan na podległych urzędników, by tym razem do skandalu nie doszło.
 
Z poważaniem
Zarząd OSPN
Jerzy Łysiak
Wiesław Ukleja
Antoni Klusik
Wyświetlony 6870 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.