Witold Filipowicz

Witold Filipowicz

wtorek, 03 sierpień 2010 11:40

Kaliningrad - nowa Ziemia Obiecana?

Obwód Kaliningradzki stanowi jeden z najistotniejszych czynników kształtujących stosunki bilateralne między Polską i Rosją, między innymi, dlatego, że dla obu stron stanowi obszar o kluczowym znaczeniu geopolitycznym, geostrategicznym i ekonomicznym. Dla Polski Obwód Kaliningradzki to terytorium największych inicjatyw gospodarczych w Rosji a zarazem jedyny obszar graniczny między Rzeczpospolitą i Federacją Rosyjską. Jednak Obwód Kaliningradzki jest terytorium oderwanym od pozostałej części państwa rosyjskiego i stanowi rosyjską enklawę wewnątrz Unii Europejskiej i NATO.

poniedziałek, 03 maj 2010 14:50

Te wredne, szpiegujące media!

Centrum Informacyjne Rządu zawiadomiło, że na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego Departament Kontroli i Nadzoru Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczął kontrolę w zakresie prawidłowości zarządzania kadrami w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w tym m.in. konkursów na wysokie stanowiska. Decyzja szefa rządu ma związek z artykułem Lista posła Borysiuka, który ukazał się 23 kwietnia br. w "Gazecie Wyborczej".

czwartek, 18 luty 2010 21:48

Sąd sądzi, że sądzi

Sondaże opinii publicznej z początku roku, ukazujące ocenę polskiego wymiaru sprawiedliwości są wymowne. Jest źle. Laur pierwszeństwa braku zaufania zdobyli sędziowie.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.