Piotr Bielawski

Piotr Bielawski

poniedziałek, 17 maj 2010 18:18

Narkotyki w oświacie

Postępowanie w Sądzie Rejonowym przeciwko licealiście, przyłapanemu dwa razy w Lubinie na handlowaniu narkotykami, zakończyło się zaskakującym umorzeniem. Zarząd Powiatu Lubińskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu usunął ze stanowiska dyr. II LO w Lubinie. Wedle wersji przedstawionej mediom przez władze oświatowe, przyczyną ich decyzji była "niesubordynacja" dyrektora, który ponoć nie chciał na polecenie Kuratorium przyjąć ponownie do szkoły dealera skreślonego z listy uczniów.

wtorek, 27 kwiecień 2010 17:27

Równanie asesora

W komunikowaniu się z obywatelami instytucje publiczne zajmują się w dużym stopniu "odwracaniem kota ogonem". To zajęcie pochłania je do tego stopnia, że obraz rzeczywistości odbitej w krzywym zwierciadle staje się tym obowiązującym - z urzędowego punktu widzenia. Np. sądy wchodzą w rolę językoznawców (to nie dotyczy niżej opisanej sprawy), a liczne instytucje - w tym decydenci oświatowi ""zajmują się interpretowaniem prawa: we własnym przekonaniu niezwykle kompetentnie. Każdy, kto nie nauczył się być durnowatym petentem (zasady w znanym carskim ukazie), naraża się na urzędowy gniew i karę".

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.