Magdalena Komar

Magdalena Komar

wtorek, 07 grudzień 2010 16:20

Kłamstwo, czyli sztuka życia

Duże i małe, groźne i niewinne kłamstwa - nasz chleb powszedni. Jak świat światem, ludzie mijali się z prawdą, przemilczali ją, zatajali, wyolbrzymiali, koloryzowali i udawali. Ze strachu, dla wygody, ale i po to, by kogoś nie zranić.

czwartek, 30 wrzesień 2010 07:47

Mitologia pisarza

W takim razie co mam powiedzieć ojcu? Zapytała mnie matka. Powiedz mu, że jedyną rzeczą, jakiej chcę od życia, jest być pisarzem, i zostanę nim. To znaczący fragment książki Márqueza Życie jest opowieścią, która stała się bodaj największym sukcesem wydawniczym laureata Nagrody Nobla z 1982 r.

czwartek, 30 wrzesień 2010 07:46

W dżungli wielkiego miasta

Dziennikarz, autor głośnej dwa lata temu powieści Masala, a także były prezenter telewizji Canal+ i Radio Kolor, zna pewnie z autopsji wielkomiejską dżunglę.

piątek, 24 wrzesień 2010 12:24

Fenomen Leni

Sztuka wszystko usprawiedliwia, sztuka jest czymś więcej niż sam artysta, sztuki i polityki nie należy ze sobą mieszać- te maksymy, stare jak świat, zostały wywrócone do góry nogami z chwilą, gdy zaczęły dotyczyć artystów z otoczenia takich zbrodniarzy, jak Hitler. Jak daleko może pójść artysta w swej obojętności na rzeczywistość, usprawiedliwiony artystyczną pasją?

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.