Waldemar Adam Forgacz

Waldemar Adam Forgacz

Lwów 1918 ? narodziny ukraińskiej traumy

Zwycięskie powstanie polskie we Lwowie w listopadzie 1918 roku było dla działaczy ukraińskich niepodległościowych prawdziwym szokiem. Musimy pamiętać, że według ich ocen teren wschodniej Galicji miał stać się ukraińskim Piemontem, wokół którego zjednoczą się wszystkie pozostałe ziemie niepodległego państwa ukraińskiego.
czwartek, 18 luty 2010 22:14

Kaaba

Atak

 
Isaak Gotlib Danilovits 5 maja 2003 skończył 40 lat i stwierdził, że wszystko, co kochał, jest już czasem przeszłym. Urodził się we Lwowie w 1963 roku, jako syn ukraińskiej Żydówki i radzieckiego oficera.
poniedziałek, 15 luty 2010 21:54

Notes z Bagdadu

Jusuf al.-Barii powoli sylabilizował litery napisane w dziwnym języku. Trzymał w ręku dość duży notes, który trzy dni wcześniej wyciągnął z kieszeni amerykańskiego najemnika z firmy ochraniającej konwój do Basry.
Moje liczne podróże zagraniczne rozpocząłem w wieku 18 lat od sforsowania jednej z najlepiej strzeżonych granic na świecie - ówczesnej granicy polsko-radzieckiej.

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.