czwartek, 29 kwiecień 2010 19:01

Wieści nieparlamentarne

Napisane przez

O pełnym sukcesie mówią organizatorzy "Dnia czarnego kota", który odbył się we Włoszech.

Celem inicjatywy była walka z przesądem, że czarne koty wróżą nieuchronne nieszczęście. Dzień czarnego kota świętowany był w dwustu miastach Włoch, od Sycylii po Alpy. Wszędzie tam zaadoptowano łącznie 1200 tych zwierząt. Hasło Dnia brzmiało ?Gatto nero, amico vero?, czyli czarny kot to prawdziwy przyjaciel. Przesąd, że jest inaczej, pokutuje wciąż we Włoszech. Dowodem jest fakt, że każdego roku ginie tu 60 tysięcy kotów, zabijanych beztrosko przez zabobonnych ludzi bądź przez satanistów, wykorzystujących je do swych rytuałów.

***
Dyrekcja jednej z australijskich szkół udzieliła 16-letniej uczennicy zgody na palenie papierosów podczas przerw międzylekcyjnych, ponieważ nastolatka przedstawiła zaświadczenie lekarskie o klinicznym uzależnieniu od nikotyny. Mimo planowanego przez rząd Australii zaostrzenia walki z problemem palenia wśród nieletnich, licealistka z Canberry, która obecnie wypala paczkę papierosów dziennie, będzie mogła legalnie palić w szkole.
***
Szpital w Dar es-Salam w Tanzanii pomylił dwóch pacjentów o tym samym imieniu. W rezultacie obu chorym zoperowano nie to, co trzeba. I tak Emmanuel Didas, który miał mieć operację kolana po wypadku motocyklowym, leży nieprzytomny na oddziale intensywnej terapii po operacji głowy. Z kolei cierpiący na chroniczną migrenę Emmanuel Mgaya dochodzi do siebie po nieplanowanej operacji kolana. Lekarze nie chcą komentować incydentu.
***
W Azji, w rejonie Ganga-Meghna-Brahmaputra, od lat stosuje się wysuszone krowie odchody jako opał. Fakt ten sprzyja silnemu zatruciu ludzi arszenikiem, wydobywającym się podczas spalenia. Problem jest poważny, gdyż dotyczy terenu zamieszkanego przez ponad pół miliarda ludzi
***
Grupa emerytowanych pilotów i amerykańskich urzędników wezwała władze USA do wznowienia śledztwa w sprawie spotkań z UFO. Zgromadzeni w Waszyngtonie na międzynarodowej konferencji paneliści, wśród nich byli wojskowi z siedmiu krajów, utrzymują, że byli świadkami tego dziwnego zjawiska lub prowadzili w jego sprawie badania. ? Chcemy, by rząd Stanów Zjednoczonych przestał uwieczniać mit, że każde zjawisko, określane jako niezidentyfikowany obiekt latający, da się wyjaśnić z pomocą przyziemnych, konwencjonalnych określeń ? powiedział uczestniczący w spotkaniu były gubernator Arizony Fife Symington. Paneliści chcieliby, aby władze USA potraktowały sprawę poważnie. Twierdzą, że obserwacje unoszących się kul, migoczących świateł i bardzo szybko poruszających się statków kosmicznych stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i nie mogą być pomijane.
***
Kobieca sylwetka w kształcie klepsydry jest nie tylko oznaką klasycznej urody, ale także sygnałem inteligencji, którą potencjalna matka może przekazać swoim dzieciom. Zdaniem naukowców z Pittsburga i Kalifornii, kobiety z dużą różnicą pomiędzy obwodem w talii i w biodrach znacznie lepiej wypadają w testach inteligencji, niż panie o bardziej męskiej figurze. Badacze ustalili również, że waga kobiety odgrywa znacznie mniejszą rolę, niż proporcja talii do bioder, która w idealnych warunkach powinna wynosić 3:5.
***
Po raz pierwszy w historii bułgarskiej Cerkwi prawosławnej odprawiono w Sofii nabożeństwo w języku arabskim ? poinformowała agencja BTA.
***
Kanada może stać się pierwszym krajem, gdzie większość piratów będzie mogła spać spokojnie, nie ponosząc jakichkolwiek konsekwencji za swoją działalność. Jest to związane ze stanowiskiem tamtejszej policji, która zapowiedziała, że przestanie ścigać użytkowników pobierających z sieci na własny użytek materiały chronione prawem autorskim.
W Wenecji na głównej arterii miasta wypowiedziano zdecydowaną walkę osobom przekraczającym dozwoloną prędkość. Wynosi ona siedem kilometrów na godzinę. Arterią zaś jest Canal Grande.
***
Brytyjska policja planuje zorganizowanie spotkań z szefami największych londyńskich gangów. Ma nadzieję, że te rozmowy wpłyną na zmniejszenie liczby gangsterskich porachunków. Scotland Yard ujawnił, że policja sprowadzi w styczniu na rozmowy przywódców siedmiu największych gangów w południowym Londynie. Rzecznik Scotland Yardu oświadczył, że rozmowy będą się odbywać pojedynczo, a policja zagrozi gangsterom zmasowaną akcją, jeśli nie dojdzie do ukrócenia zabójstw.
***
Brytyjscy naukowcy mają receptę na to, jak być atrakcyjnym dla płci przeciwnej. Ich zdaniem tajemnica tkwi... w umiejętności patrzenia. Przede wszystkim trzeba zawsze patrzeć prosto w oczy, piszą szkoccy badacze w publikacji Brytyjskiej Akademii Nauk. Odwrócenie wzroku nawet na chwilę znacznie zmniejsza szanse wzbudzenia zainteresowania. Wskazują na to badania przeprowadzone na kilkuset studentach, którym pokazywano zdjęcie osoby patrzącej prosto w obiektyw. Potem tej samej grupie badanych pokazywano to samo zdjęcie elektronicznie zmienione tak, by wzrok patrzącej osoby padał na punkt tuż obok obiektywu. Różnica była tak drobna, że zauważalna tylko podświadomie. Okazało się, że człowiek patrzący prosto w oczy może być nawet osiem razy atrakcyjniejszy od osoby, która odwraca wzrok.
Wyświetlony 5468 razy

Więcej w tej kategorii: « Polsko-niemieckie obrachunki
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.