sobota, 01 maj 2010 12:25

Od podatku odlicz sobie dziecko!

Napisane przez

Przed chwilą Senat uchwalił kolejną, bezsensowną ustawę.

Otóż w rozliczeniu podatkowym za rok 2007, będzie można odliczyć sobie 1145 zł od każdego dziecka. Oto wątpliwości, które nasunęły mi się zaraz po otrzymaniu tej informacji:
 
1. Czy to jest równe traktowanie? Może ktoś nie może mieć dzieci, a chciałby otrzymać taki ?bonus??
2. Uchwalanie wszelkich przywilejów ? ?by się opłacało? jest bez sensu, wystarczy obniżyć podatki i każdego traktować równo, a otrzymamy jeszcze lepszy efekt.
3. Jeśli to ma być polityka prorodzinna, to prowadzona jest w niewłaściwym kierunku! Do założenia rodziny zachęcają niskie podatki, co przekłada się na wysokie płace i tanie produkty. Ulga to tylko 95 złotych miesięcznie, a w porównaniu do kwoty, jaką dysponowałaby przyszła rodzina w przypadku obniżenia podatków, to kwota śmiesznie niska.
4. Kto zapłaci za tę ulgę? My! Bez względu na to, czy jesteśmy bezdzietni, czy też wzorem ojca Wirgiliusza mamy dzieci sto dwadzieścia troje i lenimy się, bo mamy 140 000 zł rocznie.
Tak ? niskim podatkom, nie ? nierównemu traktowaniu.
Obniżka podatków, likwidacja podatku dochodowego ? tak, by w Polsce opłacało się żyć i pracować, to jedne z wielu niezmiennych postulatów Unii Polityki Realnej.

 

Marcin Malik
Wyświetlony 4221 razy
Więcej w tej kategorii: « Za progiem jutra Płomień Nadziei »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.