środa, 05 maj 2010 18:50

Hit the Lights

Napisał

Niewielka książeczka, właściwie zwięzły i niezwykle dowcipny pamflet na nie-rzeczywistość niezwykle przypominającą Unię Europejską (choć ta nazwa akurat nie pada). Czyta się znakomicie, jednym tchem. Lektura może kojarzyć się z mocnym, ale ? paradoksalnie ? trzeźwiącym ciosem. No, może z zimnym prysznicem, w wersji dla bardziej wrażliwych.

 

Pan Piotr Heszen bezlitośnie obnaża i wyśmiewa biurokratyczne absurdy, czyni to zarówno słowem, jak i celnymi rysunkami. Śmiech jest bronią bezsilnych, którzy mieszkają w Polsce, tym ?najweselszym baraku? Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. I podobnie jak w tzw. minionym okresie, salwom śmiechu towarzyszy też gorzka konstatacja, że ZSRE zmaga się z tymi problemami, które najpierw sam kreuje radosną twórczością swoich urzędników.

Ta książeczka powinna trafić do każdej biblioteki w Polsce. Pozostaję z nadzieją, że ewentualne kolejne wydania nie będą musiały ukazywać się w drugim obiegu jako ?wolnościowe zagrożenie dla demokracji?.

Piotr Heszen, Najwyższa Rada Komisarzy do Wszystkiego, Wydawnictwo Szara, Kraków 2009, str. 38.

Wyświetlony 1680 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.