Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 17 maj 2010 18:26

Od redakcji

Napisane przez

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji ? najważniejsze wydarzenie maja ? stała się faktycznie pewnym testem.

Przekonaliśmy się naocznie, jak wiele jeszcze Trzeciej RP, czy nawet PRL, pozostało w państwie polskim, i jak silny jest opór obrońców starych układów. Sędziowie TK, zatroskani niby o ład konstytucyjny i zasady demokracji, wystąpili w istocie w roli popleczników tych wszystkich, którzy w haniebny, podstępny sposób pomagali komunistycznemu aparatowi represji w zwalczaniu przeciwników reżimu. Dziś odmawia nam się poznania prawdy. Jej ujawnienie ma być rzekomo niezgodne z Konstytucją!

Kabaretowy wymiar miał natomiast mocno nagłośniony mityng innych obrońców demokracji, który wszakże, wbrew staraniom mediów, przyniósł zawód. Stosunkowo niewielu Polaków uwierzyło w szczerość intencji byłych agentów tajnych służb PRL, aparatczyków PZPR i propagandystów jeszcze z epoki Stalina, którzy pouczali nas o demokratycznych standardach.

 

 

*
Nie do wszystkich Czytelników ?Opcji? dotarła nasza ulotka. Informujemy zatem, że wbrew obawom udało nam się zapewnić środki na dalsze funkcjonowanie pisma. Wszystko pozostaje więc po staremu...
Redakcja
Wyświetlony 6010 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.