Wydrukuj tę stronę
niedziela, 30 maj 2010 10:27

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Przewodniczący niemieckiego episkopatu, biskup Moguncji kard. Karl Lehmann oświadczył publicznie, że nie wierzy w Kościół ani w chrześcijaństwo, lecz tylko w Boga.

Swoją deklarację kard. Lehmann złożył podczas programu radiowego ?Quergefragt?, emitowanego w ostatnią środę na antenie stacji Südwestrundfunk. Okolicznością sprzyjającą do wygłoszenia oświadczenia była dyskusja prowadzona na antenie wraz z obecnymi w studiu buddystą Nonne Bhikshuni Tenzin Wangmo oraz przewodniczącym antyreligijnej fundacji im. Giordano Bruno ? Michaelem Schmidt-Salomonem. Temat audycji brzmiał ?Między niebem a piekłem ? czy jest życie po śmierci??.

***
Kardynał Cormac Murphy-O?Connor, arcybiskup metropolita Westminster i głowa Kościoła katolickiego w Anglii, Szkocji i Walii, zaaprobował w archidiecezji Westminster specjalną Mszę św. dla homoseksualistów. Decyzją kardynała oburzeni są katolicy widzący w tym wyraźny ukłon w stronę lobby homoseksualnego, które od lat stara się o zmianę nauki Kościoła w zakresie homoseksualizmu.
***
Rzeszowscy cukiernicy chcą z okazji urodzin Jana Pawła II upiec ogromnych rozmiarów kremówkę. Ulubione ciastko papieża będzie miało 87 metrów i zostanie upieczone w częściach. Cukiernicy chcą podzielić ten wypiek na około 7,5 tysiąca kawałków. Zapowiadają, że za rok powstanie jeszcze dłuższa kremówka. Ich zamierzeniem jest wydłużanie ciastka o metr w każdą rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.
***
Meteorolodzy z Karlsruhe (Niemcy) przeanalizowali dane klimatyczne, zebrane w Europie w latach 1991-2005, i doszli do wniosku, że w trakcie weekendów pogoda naprawdę jest gorsza, niż podczas roboczych dni tygodnia. Najwyższe temperatury odnotowywano zwykle w środy, najniższe zaś w soboty. Najbardziej suchymi dniami tygodnia okazały się poniedziałki, najbardziej deszczowymi soboty. Czyste niebo najczęściej można było oglądać we wtorki, podczas gdy w soboty powłoka chmur była najgrubsza.
***
Rumuńska Cerkiew Prawosławna zorganizowała konferencję naukową, na której potępiono oglądanie telewizji. Telewizja kradnie czas, oddala od Boga i niszczy mózg ? przekonywali naukowcy. Władze cerkiewne zaprosiły na konferencję kilkunastu psychologów, psychiatrów i socjologów z rumuńskich uczelni. Wszyscy naukowcy zgodnie podkreślali zgubne skutki oglądania telewizji: od rozbijania więzi społecznych, do niszczenia połączeń między komórkami nerwowymi. Uczestnicy konferencji zgodzili się co do tego, że telewizja niemal nie ma żadnych zalet. Jeden z mówców chwalił nawet telewizję z czasów dyktatury Nicolae Ceausescu, kiedy to program nadawany był przez trzy godziny na dobę.
***
Ciepłownia w Doniecku we wschodniej Ukrainie straszy zalegających z opłatami za ogrzewanie mieszkańców miasta wizerunkiem... Józefa Stalina. Towarzysze! To nie kino, to życie. Kto nie płaci za ciepło, zostanie ukarany ? zwraca się Stalin do mieszkańców Doniecka z billboardów ustawionych w centrum miasta. Zdaniem wicedyrektora donieckiej ciepłowni Ołeksandra Semczenki, wizerunek komunistycznego tyrana ?kojarzy się wielu mieszkańcom miasta z porządkiem i dyscypliną?, wobec czego zalegający z opłatami ?pomyślą nad uregulowaniem swoich długów wobec zakładu?.
***
Trzej mężczyźni, którzy niesłusznie spędzili w więzieniu po kilkanaście lat za zbrodnie, jakich nie popełnili, będą musieli zapłacić za swój pobyt za kratkami. Bracia Vincent i Michael Hickeyowie z Birmingham odsiedzieli 18 lat za zabójstwo gazeciarza, a Michael O?Brien spędził za kratkami 11 lat za inne morderstwo. Kiedy w obu sprawach okazało się, że skazani są niewinni, sąd nakazał wypłacenie im odszkodowania pomniejszonego o 25% z tytułu kosztów utrzymania w więzieniu.
***
Mężczyźni znacznie częściej, niż kobiety kładą się samotnie spać z pluszowymi misiami. Badania przeprowadzone przez sieć hoteli Travelodge na grupie 2000 Brytyjczyków wykazały, że pluszowe przytulanki towarzyszą podczas snu 20% mężczyzn i 15% kobiet. Aż 63% ankietowanych przyznaje, że trudno im zasnąć bez przytulania, a 60% czuje się w łóżku samotnie bez partnera.
***
Parafianie z metodystycznego, wiejskiego kościółka w Wales w Michigan minutą ciszy uczczą podczas mszy śmierć szanowanego członka swojej wspólnoty ? dzikiego indyka, który każdą niedzielę spędzał przed ich kościołem. Indyk pojawił się niedługo przed świętami Bożego Narodzenia. Miał w zwyczaju ganiać samochody oraz dzieci oczekujące na przystanku na autobus, a niedzielne poranki lubił przesypiać na autach przebywających w kościele parafian. Pewnego dnia indyk nie pojawił się zgodnie ze swoim zwyczajem przed świątynią, budząc tym niepokój parafian. Okazało się, że uwielbiający gonitwy za autami ptak został niefortunnie przejechany.
***
Ciekawa prowokacja chińskich reporterów, mająca na celu sprawdzenie skuteczności służby zdrowia, przerosła wszelkie oczekiwania dziennikarzy i najwyraźniej wywoła poważny skandal w Kraju Środka. Dziennikarze postanowili przedłożyć próbki moczu do badania w szpitalach w Hangzhou. Jednak zamiast uryny, nalali do słoiczków herbatę. W sześciu szpitalach w stolicy nadmorskiej prowincji Zhejiang stwierdzono, że pacjenci cierpią na zakażenie przewodów moczowych. W pięciu placówkach przepisano im horrendalnie drogie lekarstwa.
Wyświetlony 5494 razy

Najnowsze od

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.