wtorek, 01 czerwiec 2010 14:35

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Pewien polityk z Teksasu chce pozwolić osobom niewidomym na polowanie z bronią palną. Kongresman Edmund Kumpel ma nadzieję, że po przyjęciu proponowanych przez niego przepisów już od 2008 roku osoby niewidome będą mogły uczestniczyć w ukochanych przez Teksańczyków polowaniach. Jedynym zastrzeżeniem ma być konieczność towarzyszenia niewidomym osobom, osób widzących.

 

Amerykański chłopiec, któremu nauczyciele nie pozwolili przebrać się w święto Halloween za Jezusa Chrystusa, pozwał do sądu władze dystryktu, zarzucając im naruszenie jego praw religijnych oraz do swobody wypowiedzi. Pozew, złożony w imieniu chłopca w sądzie stanowym w Pensylwanii przez chrześcijańską grupę prawniczą Alliance Defence Fund, zarzuca dyrekcji szkoły, że zabroniła 10-latkowi noszenia korony cierniowej oraz tłumaczenia kolegom, że jest przebrany za Jezusa. Dyrektorka szkoły wyjaśniła, że przebranie chłopca naruszało przyjęte w niej zasady, zabraniające rozpowszechniania jakiejkolwiek religii. Chłopiec oraz jego mama są chrześcijanami i sprzeciwiają się ? jak twierdzą ? pogańskim wątkom charakterystycznym dla Halloween, obchodzonej w krajach anglosaskich 31 października wigilii Wszystkich Świętych.

***
W ramach programu zamierzonego na obniżenie odsetka ciężarnych nastolatek, uczniowie szkół średnich w meksykańskim stanie Chihuahua opiekują się elektronicznymi lalkami, które doskonale naśladują zachowanie niemowląt. Pary nastolatków w wieku od 13 do 17 lat muszą spędzić kilka dni opiekując się skomputeryzowanymi lalkami, zaprogramowanymi tak, aby wiernie symulowały zachowanie niemowląt. Przykładowo, lalki budzą się w nocy i nie przestają płakać, póki się ich nie ukołysze. ? Lalkom trzeba zmieniać pieluszki, klepać je w plecy po jedzeniu, kołysać do snu ? wyjaśnia nadzorująca program Pilar Huidobre. Niektóre z nich można zaprogramować tak, aby przejawiały symptomy głodu narkotykowego lub alkoholowego, charakterystyczne dla dzieci, których matki były w trakcie ciąży uzależnione od tych substancji.
***
Osobowość człowieka można odczytać badając jego tęczówkę ? informuje pismo ?Biological Psychology?. Zespół ze szwedzkiego uniwersytetu w Orebro przestudiował układ linii i wgłębień w tęczówkach 428 osób. Badanym robiono zdjęcia oczu i proszono ich o wypełnienie ankiet dotyczących cech osobowości. Okazało się, że występują zależności pomiędzy ich wzorem a serdecznością i zaufaniem czy impulsywnością i neurotyzmem. Osoby mające w tęczówce więcej promienistych zagłębień (nazywanych kryptami) częściej są czułe, ciepłe i ufne. Natomiast przewaga okrężnych bruzd ma związek z neurotycznością, impulsywnością i uleganiem zachciankom.
***
Azjatycki szerszeń, który został przypadkowo przywieziony do Francji w ładunku chińskich towarów w 2004 roku, zadomowił się i zaczyna zagrażać miejscowym pszczołom. Gniazda azjatyckiego szerszenia ? vespa velutina ? po raz pierwszy zauważono na terenie Francji w listopadzie 2005 roku na południowym zachodzie. Od tego czasu ten drapieżny owad rozprzestrzenił się na znacznym obszarze Akwitanii. Entomolodzy francuscy biją na alarm, ostrzegając, że ten drapieżny owad zagraża europejskim pszczołom. W trzy lata po zaadaptowaniu się szerszenia do miejscowych warunków, usunięcie go może okazać się niezwykle trudne ? w praktyce wręcz niemożliwe. Opanował on tereny leśne, budując gniazda wysoko na drzewach.
***
Bill Gates ograniczył swoim dzieciom czas, jaki mogą spędzać przed ekranem komputera. Twórca Microsoftu obawia się, że uzależnią się one od gier wideo lub internetu.
***
Franciszkanin z Polski, który w Umbrii w środkowych Włoszech jechał samochodem ponad sto kilometrów na godzinę drogą, na której obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów, nie musi zapłacić mandatu, ponieważ spieszył się, by udzielić umierającej osobie sakramentu chorych. Decyzję o anulowaniu mandatu podjął sędzia z miejscowości Foligno.
***
Jedna z japońskich firm stworzyła system natychmiastowego rozpoznawania wieku. Urządzenie wykorzystuje do tego celu fotografię człowieka. Urządzenie wykonuje zdjęcie, a następnie porównuje je z wizerunkami osób znajdującymi się w bazie danych. Bazę tę tworzy milion fotografii ludzi w różnym wieku ? od trzech do osiemdziesięciu lat.
***
Z okazji londyńskiego Tygodnia Mody jedna z restauracji w stolicy zaoferowała przybyłym na pokazy modelkom darmowe posiłki. Kierownik restauracji Bumpkin w modnej dzielnicy Notting Hill twierdzi, że darmowy posiłek dla każdej modelki, której wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi mniej niż 18, to forma pomocy dla młodych kobiet pracujących w branży. Hojny restaurator twierdzi, że zbyt chude modelki są ofiarami promocji niezdrowego wizerunku kobiecej sylwetki.
***
Północnokoreański przywódca Kim Dzong Il zlecił skonfiskowanie wszystkich samochodów japońskich, zauważył bowiem, że jeden z nich zepsuł się, blokując ruch.
***
Jedna z pretendentek do tytułu najpiękniejszej mężatki świata, które odwiedziły Czeczenię, dostała od p.o. czeczeńskiego prezydenta Ramzana Kadyrowa rasową kozę, jako symbol szczęścia rodzinnego i pomyślności. Uczestniczki konkursu, którego angielska nazwa to ?Mrs. World 2007?, powiedziały, że mają zamiar co roku przyjeżdżać do Czeczenii, by okazywać moralne wsparcie Czeczenom w odrodzeniu republiki.

 

Wyświetlony 5241 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.