środa, 02 czerwiec 2010 12:08

Od redakcji

Napisane przez

Zdaniem wielu obserwatorów polskiej sceny publicznej, lawina ruszyła - kończy się epoka"Polski Michnika i Kiszczaka".

 

Kończy się czas dyktatu ?Gazety Wyborczej? i fałszywego ?porozumienia ponad podziałami?, mistyfikowania przeszłości oraz niezasłużonych karier dawnych funkcjonariuszy PRL i ich współpracowników. Faktem jest, że skutkiem objęcia rządów w Polsce przez PiS stało się zerwanie niewidzialnych blokad, które od kilkunastu lat deformowały obraz niedawnej przeszłości i nadawały ton publicznej dyspucie.

Coraz więcej dowiadujemy się o rzeczywistych kształtach znanych ? wydawałoby się ? wydarzeń i spoglądamy w prawdziwe twarze ludzi, wyzierające spod masek. Ze zdumieniem rozglądamy się w nowym krajobrazie faktów, ale coraz lepiej pojmować zaczynamy kulisy. Rozczytujemy się w nieznanych didaskaliach. Najprawdopodobniej jednak to wszystko, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich tygodniach i miesiącach, to zaledwie ułamek całego obrazu. Przed nami wciąż jeszcze nowe odkrycia i rewelacje.
Wielu, w tym zwłaszcza bezpośrednio zainteresowani, chciałoby trwać w miłej, przytulnej fikcji... Wielu przyzwyczaiło się do własnej niezasłużonej chwały, do pomników z tombaku i... całkiem wymiernych korzyści materialnych. Krzywdy, jakie w przeszłości wyrządzili Polakom i Polsce, relatywizują i umniejszają. Wciąż jeszcze są silni i butni, ciągle jeszcze wspierani przez ?pożytecznych idiotów?, jednak ich przegrana staje się coraz bardziej oczywista.
Przesilenie, które właśnie obserwujemy, nabiera impetu, choć wciąż jeszcze nie ma charakteru oczyszczającej burzy. Ta ? oby nadeszła!
Redakcja

Wyświetlony 7441 razy

Więcej w tej kategorii: Teolog i newsy »
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.