wtorek, 29 czerwiec 2010 16:26

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

 Najnowszy film reżyser Raya Lorigi poświęcony życiu św. Teresy z Avili został potępiony przez Kościół katolicki. Głównym powodem oburzenia jest fakt, że twórcy filmu zamierzają ukazać także życie seksualne świętej. Żyjąca w XVI wieku hiszpańska zakonnica i mistyczka uważana jest za dziewicę.

 

***
Maturzyści z amnestią ministra Giertycha prawdopodobnie nie mogą liczyć na przyjęcie do wyższych seminariów duchownych. Jak mówią rektorzy seminariów, przyszły ksiądz musi zdać egzamin dojrzałości "jak Bóg przykazał". Niezdana matura to "zgrzyt w biografii kapłana".
***
Postaci takie jak Adolf Hitler czy Józef Stalin ewidentnie pokazują, jak silny może być wpływ złego ducha na człowieka ? powiedział w wywiadzie dla watykańskiego radia egzorcysta, pracujący w diecezji rzymskiej, ojciec Gabriele Amorth. ? Uwidoczniło się to nader silnie w działaniach przez nich podejmowanych, pogłębiających ich zaangażowanie na rzecz zła. Owszem, rzadkie są przypadki takiego opętania, niemniej historia pokazuje, że jest to realne.
***
Osiemdziesięciojedno-letnia mieszkanka Chicago Shirley McVane twierdzi, że na jej żółwiu pojawiła się Matka Boska. Jej córka mówi, że gdy po raz pierwszy ujrzała podobiznę Maryi, myślała, że popada w szaleństwo. Po ponownym przyjrzeniu się żółwiowi uznała jednak, że nie można zaprzeczyć istnieniu podobizny na brzuchu żółwia. Rzeczniczka prasowa chicagowskiej archidiecezji powiedziała, że jeśli coś takiego sprawia, iż ludzie myślą o Bogu i się modlą, to jest to dobra rzecz.
***
Towarzyskie picie alkoholu przekłada się na wyższe zarobki ? stwierdzili amerykańscy naukowcy z uniwersytetu w San Jose. Ci, którzy piją w kompanii, zarabiają około 14 procent więcej niż pijący samotnie lub niepijący w ogóle. Wynika to z tego, że tacy ludzie łatwiej się komunikują z innymi, mają bardziej rozwinięte nawyki społeczne i więcej znajomych ? tłumaczą naukowcy. A to pomaga we wspinaniu się po zawodowej drabinie. Uczeni, którzy w trakcie badań przyjrzeli się różnym warstwom amerykańskiego społeczeństwa, podkreślają jednak, że picie przynosi dobre skutki pod warunkiem zachowania umiaru.
***
Pijany chiński robotnik, ugryziony przez pandę w pekińskim zoo, zemścił się na zwierzęciu, gryząc je w plecy.
***
Pomnik Fryderyka Chopina, który ma stanąć w parku miejskim w Szanghaju, odlano ze spiżu w Gliwickich Zakładach Urządzeń Technicznych. Muzyka polskiego kompozytora cieszy się w Chinach dużą popularnością i uznaniem. "Chociaż mamy olbrzymie doświadczenie w pracy nad pomnikami, to praca nad tym projektem była niezwykle trudnym wyzwaniem z powodu jego nietypowej formy" ? powiedział kierownik gliwickiej odlewni Czesław Loranty. Sześciometrowy pomnik został zaprojektowany jako rodzaj metafory, łączącej wizerunek głowy kompozytora i klawiszy fortepianu. Autorką projektu jest Chinka Lu Pin, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która doglądała trwających od stycznia prac nad pomnikiem.
***
Microsoft po raz kolejny ma problem z nazwą swojego produktu. Wcześniej problematyczna była nazwa odtwarzacza Zune, który w kanadyjskim slangu oznacza pewien wstydliwy atrybut mężczyzny, teraz okazuje się, że na Łotwie nazwa Vista budzi sporo wesołości. Vista po łotewsku oznacza kurczaka lub slangowo damę, która pierwszą młodość i urodę ma już daleko za sobą. Łotewski oddział Microsoftu stara się odwrócić uwagę od nazwy, kładąc duży nacisk na funkcje oferowane przez nowy system. Według tamtejszego rzecznika, klient zapoznany dobrze z możliwościami Visty przestanie zwracać uwagę na drobiową nazwę i kupi system. Niestety, zaledwie 1.3 miliona ludzi na świecie używa języka łotewskiego, więc nie ma raczej szans na zmianę nazwy. Łotysze będą więc musieli przyzwyczaić się do kurczaka w komputerze.
***
W jednym z londyńskich liceów uczniowie mówią w 71 różnych językach. Są wśród nich: arabski, kurdyjski, kazachski, zulu, suahili i krio. Niemal połowa z 1300 uczniów szkoły przyjechała do Wielkiej Brytanii z krajów całego świata, wcale lub prawie wcale nie znając języka angielskiego.
***
Zabity przed ponad rokiem przez psychicznie niezrównoważoną Rumunkę, brat Roger, założyciel wspólnoty z Taize był katolikiem. Jak ujawnił biskup diecezji Autun, był nim potajemnie od ponad 33 lat. Wiadomość tę ujawniono dopiero teraz, gdyż sam brat nie chciał zaszkodzić ekumenicznemu charakterowi wspólnoty.
***
W Japonii żyje obecnie ponad 28 tysięcy ludzi mających ukończone sto lat. Oznacza to czterokrotny wzrost w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
Wyświetlony 4587 razy

Więcej w tej kategorii: « Warchoły i wykształciuchy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.