sobota, 31 lipiec 2010 13:30

Tablice rejestracyjne z flagą Polski

Napisane przez

Stowarzyszenie KoLiber z niepokojem przyjmuje zastąpienie flagi Polski na nowych tablicach rejestracyjnych flagą Unii Europejskiej. Uważamy, że Polska powinna z rozwagą przyjmować pomysły urzędników z Brukseli i blokować wprowadzanie tych najmniej rozsądnych. Przymus zakupu tablic z flagą UE, zamiast narodowej, uwłacza naszemu przywiązaniu do Ojczyzny. Jest to irracjonalne, ponieważ samorządy mają duże zapasy starych tablic (o czym donoszą media). Miliony złotych z kieszeni podatników zostaną wyrzucone w błoto. Zmiana ta wydaje się szkodliwa, wynika bowiem z dążenia UE do narzucania nam rozwiązań za nasze własne pieniądze.

 

Stowarzyszenie KoLiber wzywa polski rząd do podjęcia działań w celu zmiany rozporządzenia Rady WE nr 2411/98 (a co za tym idzie rozporządzenia ministra transportu i budownictwa) w ten sposób, aby możliwe było stosowanie tablic z flagą Polski.

Jacek Spendel, wiceprezes, Piotr Rosik, rzecznik prasowy Stowarzyszenia KoLiber, Marek Rocki, senator PO, członek Stowarzyszenia KoLiber, dr Adam Wielomski, wiceprezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, Andrzej Halicki, właściciel firmy PR, członek PO i Stowarzyszenia KoLiber, dr Radosław Zenderowski, Instytut Politologii UKSW, Romuald Lazarowicz, red. nacz. miesięcznika "Opcja na Prawo", dr Paweł Milcarek, red. nacz. "Christianitas", Andrzej Szczęśniak, Prawica.net, członek Stowarzyszenia KoLiber

Wyświetlony 2786 razy
Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.