sobota, 31 lipiec 2010 14:22

Wiadomości nieparlamentarne

Napisane przez

Ogromny billboard reklamujący film Kod Leonarda da Vinci, wchodzący wkrótce na ekrany kin, zawieszono na rusztowaniu remontowanego kościoła w centrum Rzymu. Wielką płachtę z reklamą filmu zawieszono na fasadzie kościoła pod wezwaniem świętego Pantaleona na Piazza dei Massimi.

 

***
Obowiązkową częścią szkolenia psów straży granicznej na Zabajkalu jest kurs jazdy konnej; psy, kierowane wraz z opiekunami-pogranicznikami do strażnic w górach, uczą się wskakiwania na specjalne siodło na grzbiecie końskim. Jak poinformowano w urzędzie straży granicznej dla Buriacji i obwodu czytyjskiego, kursy ułatwiają psom służbę w konnych oddziałach straży. Podczas długich pochodów psy nie męczą się i nie ranią łap, pozostają w pełnej gotowości bojowej ? mówią ich opiekunowie.
***
Rząd Stanów Zjednoczonych opracował projekt broszury dla obywateli wybierających się w podróże zagraniczne. Książeczka, która już wkrótce będzie rozsyłana razem z nowymi paszportami, zawiera pomocne wskazówki dla Amerykanów uważanych na świecie za najbardziej nieuprzejmy i arogancki gatunek turystów. Eksperci zalecają rodakom słuchanie rozmówców, unikanie rozmów na tematy polityczne i kłótni z miejscową ludnością oraz w miarę uprzejme zachowanie.
***
Największa francuska organizacja feministyczna wystąpiła z petycją do rządu domagając się wycofania z dokumentów urzędowych słowa mademoiselle (panna, panienka). Zdaniem działaczek organizacji Les Chiennes de Garde, tradycyjny w języku francuskim podział na madame i mademoiselle zmusza kobiety do ujawniania stanu cywilnego, co pozwala mężczyznom określać ich "dostępność", a w szczególności "dostępność seksualną".
***
Znana ze swojego antychrześcijańskiego nastawienia "artystka" Dorota Nieznalska, stała się bohaterką skandalu w Austrii. W czasie gdy trwa jej proces o obrazę uczuć religijnych za wystawienie w Gdańsku "Pasji" ? krzyża z wmontowanym penisem, chciała ona zostać nago ukrzyżowana w Wielki Piątek w Salzburgu. Protestował arcybiskup Salzburga, organizacje katolickie i lokalne władze. Organizatorzy ostatecznie odwołali imprezę z powodu gróźb, jakie były kierowane pod ich adresem oraz polskiej "artystki".
***
W Szacku koło Riazania w Rosji zostanie otwarte muzeum wódki. Ma ściągać do miasta turystów i reklamować miejscową wytwórnię. Wytwórnia ? niegdyś świetnie prosperująca ? podupadła, ale nowa dyrekcja ma ją przywrócić do dawnej świetności. Dla placówki odnaleziono w miejscowym muzeum etnograficznym kilka rodzajów aparatury do produkcji samogonu. W fabryce, oprócz muzeum, ma być także specjalna sala do degustacji różnych gatunków alkoholu.
***
Panteon ku czci Józefa Stalina w osadzie Kuriejka w Kraju Krasnojarskim, na Syberii, gdzie w latach 1913-16 "wódz wszystkich narodów" przebywał na zesłaniu, zostanie odbudowany. Z inicjatywą taką wystąpił Michaił Ponomariow, właściciel jednej z krasnojarskich firm turystycznych, specjalizujących się w wypoczynku ekstremalnym, a swój projekt przedstawił w tych dniach na targach turystycznych w Krasnojarsku. Ponomariow wierzy, że rekonstruując muzeum Stalina w Kuriejce, ok. 1800 km na północ od Krasnojarska, ściągnie do tego regionu tysiące turystów. Panteon tyrana na Syberii, który zaczęto budować w drugiej połowie lat 40. (a więc jeszcze za życia wodza), był jednym z największych zespołów memorialnych na terytorium byłego ZSRR. Jego powierzchnia liczyła 400 metrów kwadratowych, a wysokość ? ponad 10 metrów. W środku znajdował się drewniany domek, w którym w czasie zsyłki miał mieszkać Josif Dżugaszwili. Domek wykonano z drewna odpornego na gnicie, a sarkofag, w którym go umieszczono ? z marmuru i granitu. Budowla miała przetrwać bez remontu kapitalnego 200 lat. Rozbiórka panteonu rozpoczęła się w rok po śmierci Stalina. Najpierw zdemontowano i zatopiono w Jenisieju wykonany z brązu pomnik tyrana. Później rozebrano sarkofag. Ostatecznie muzeum zamknięto w 1961 roku na polecenie Nikity Chruszczowa.
***
Pewien Niemiec wytoczył proces wielkanocnemu zajączkowi twierdząc, że uzależnienie od czekolady prowadzi do zawałów, wylewów i ataków serca. Karl-Friedrich Lentze z Berlina uważa, że wielkanocny zajączek jest sadystycznym i pozbawionym skrupułów przestępcą, który bezlitośnie żeruje na słabości ludzi do słodyczy.
***
Dwaj złodzieje wdarli się na pocztę w Rzymie, zmusili cały personel do położenia się na podłodze, zabrali pieniądze z kas, a na koniec, terroryzując kierownika pistoletem, kazali mu otworzyć sejf i zapakować jego zawartość do worka. Następnie uciekli z urzędu, zostawiając cały łup.
***
Czeski minister transportu Milan Szimonovsky założył się, że jeśli jeden z odcinków autostrady nie zostanie wybudowany w terminie, przejdzie go na piechotę. Milanovi Szimonovskiemu zależy na tym, aby ostatni odcinek autostrady D47 prowadzącej od Brna do granicy z Polską został oddany do użytku do końca 2008 roku. Z ostatnich 75 kilometrów budowanych w dobrym tempie pozostaje do zbudowania jeszcze sześć.
***
Niemiecka firma wypuściła na rynek serię kart do popularnej gry Quartett z wizerunkami papieży. Talia zawiera 32 dwie karty z najsłynniejszymi papieżami od św. Piotra do Benedykta XVI. Gra jest sprzedawana w komplecie z czterema świecami, by stworzyć odpowiednią atmosferę.
Wyświetlony 4149 razy

Zaloguj się, by skomentować

Wychodząca od 2001 roku
„Opcja na Prawo” to najdłużej ukazujące się pismo
opiniotwórcze o charakterze liberalno-konserwatywnym.

OPCJA NA PRAWO © All Rights Reserved.

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli przeglądasz nasze strony równocześnie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.Więcej o naszej polityce prywatności Polityka prywatności. Korzystanie z tej strony wymaga akceptacji plików cookie.